Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası Verildi

Arama Kurtarma çalışmalarına katılan İtfaiye personellerine Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası verildi.

Arama Kurtarma çalışmalarına katılan

Arama Kurtarma çalışmalarına katılan İtfaiye personellerine Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası verildi.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremlerde arama kurtarma çalışmalarında görev alarak fedakârlık gösteren yerli ve yabancı arama kurtarma ekipleri için Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası ve Nişanı Tevcih Töreni yapıldı.

Deprem bölgelerinde arama kurtarma faaliyeti yapan 218’i Türk, 116’sı yabancı 334 kişi Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası ve Nişanı tevcihine layık görüldü.

Tören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında katılımı ile Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Törene Erzincan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nden Musa Albayrak katıldı. Arama kurtarma çalışmalarına katılan diğer 6 personelin madalyaları ise kendilerine takdim edilecek.

Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerde fedakârlık gösteren yerli ve yabancı arama kurtarma ekipleriyle Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası Tevcih Töreni vesilesiyle bir araya gelindiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, davete icabet ederek, salonda hazır bulunanların büyük bir mutluluk yaşattığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının ardından madalya ve berat takdim törenine geçildi. Deprem bölgelerinde arama kurtarma faaliyeti yapan 218’i Türk, 116’sı yabancı 334 kişi Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası ve Nişanı tevcihine layık görüldü.

Belediye Başkanı Bekir Aksun ise; “Her durum ve şartta fedakarca çalışan İtfaiye Personellerimize canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum. Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen deprem felaketinde Erzincan Belediyesi olarak depremin ilk gününden itibaren vatandaşlarımızın yanlarında olup destek verdik ve bu desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Bu vesile ile depremlerde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.