Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

"Diyanet Akademi Eğitim Merkezi" Kurulacak

“Din Hizmetleri ve Eğitimi Çalışmaları” alanında işbirliği protokolü hazırlandı

“Din Hizmetleri ve Eğitimi

“Din Hizmetleri ve Eğitimi Çalışmaları” alanında işbirliği protokolü hazırlandı

Erzincan Belediyesi ile Erzincan İl Müftülüğü arasında “Din Hizmetleri ve Eğitimi Çalışmaları” alanında işbirliği protokolü hazırlandı.

Milli ve manevi duyguları ön planda tutan bireyler yetiştirmek amacıyla yapılacak çalışmalara ilişkin değerler eğitimi, kurslar, seminerler projeler vb. faaliyetlerle ilgili esas ve yükümlülükleri belirlemek amacıyla, Erzincan Belediyesi ve Erzincan İl Müftülüğü arasında “Din Hizmetleri ve Eğitimi Çalışmaları” üzerine bir işbirliği protokolü hazırlandı.

Hazırlanan protokol kapsamında Erzincan Valiliği, Erzincan Belediyesi, Erzincan İl Müftülüğü, müftülüğe bağlı Kur’an kurslarını, Erzincan Belediyesine bağlı sosyal tesis ve kurs merkezlerini, Erzincan İl ve ilçe müftülükleri çalışanlarını, il müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosunu, Türkiye Diyanet Vakfı Kadın-Aile ve Gençlik Merkezlerini, Erzincan İl Müftülüğü ve Erzincan Belediyesinin belirleyeceği yetkilileri kapsar şekilde yetkilendirebilecek ve faaliyette bulunmalarına destek vereceklerdir.

Bu kapsamda Yalnızbağ eski belediye iş merkezi binası Erzincan’a bir “Diyanet Akademi Eğitim Merkezi” kazandırılması için karar verildi ve gereken çalışma başlatıldı.

Protokol Belediye Başkanı Bekir Aksun ve Erzincan İl Müftüsü Muharrem Gül arasında imzalandı.