SON DAKİKA

Erzincan Haberleri – Haberci24
Erzincan Web Tasarım

Erzincan da 40 bin 771 öğrenci karnesini aldı

Erzincan’da öğrenim gören 40 bin 771 öğrenci ile 3 bin 386 öğretmen yaz tatiline girdi.

Erzincan da 40 bin 771 öğrenci karnesini aldı
Bu haber 10 Haziran 2017 - 17:11 'de eklendi ve 2.376 views kez görüntülendi.

Erzincan’da öğrenim gören 40 bin 771 öğrenci ile 3 bin 386 öğretmen yaz tatiline girdi.
2016-2017 Eğitim öğretim yılının sona ermesiyle Erzincan’da binlerce öğrenci karne alarak, tatile girdi. Akşemseddin İlkokulu, Güzel Sanatlar Lisesi ve Özel Doğa Koleji’nde düzenlenen karne törenlerine katılan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, öğrencilerin karnelerini verdi.
Akşemseddin İlkokulunda düzenlenen karne töreninde ilkokul birinci sınıf öğrencilerinin karnelerini veren Erzincan Valisi Ali Arslantaş, öğrencilerle sohbet ederek, başarılarının devamını diledi.
Ardından Güzel Sanatlar Lisesi’nde düzenlenen karne törenine katılan Vali Ali Arslantaş, 12’inci sınıf öğrencilerinin karnelerini verdi. Daha sonra Özel Doğa Okulu’na giden Vali Arslantaş, TEOG sınavına giren ve liseye geçiş yapacak olan ortaokulu öğrencilerinin karnelerini verdi. TEOG’da 65 öğrencinin birinciliği elde ettiğini söyleyen Sayın Valimiz, Erzincan’ın Türkiye 5’incisi olduğunu hatırlatarak TEOG’da başarı gösteren tüm öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi.
Karne törenlerinin ardından açıklamada bulunan Erzincan Vali Ali Arslantaş; “hedeflerimizi daha da büyüterek tüm kategorilerde ilimizi birinci sıraya yerleştirmenin gayretindeyiz. Bugün 40 bin 771 öğrenci karne aldı. Telafisi olmayan hiçbir şey yoktur. Karneleri kötü olan çocuklarımız mutlaka olacaktır. Ailelerimize bunun telafisinin mümkün olduğunu, şefkat ve merhametle yaklaşmalarını tavsiye ediyorum. Bugün çocuklarımız tatile ayrılıyor, ancak öğretmenlerimiz 1 Temmuz’a kadar devam edecekler. 8’inci ve 12’inci sınıf derslerine girecek öğretmenlerimize, öğrencilerimizle birlikte bu yıl yaz tatili yoktur. TEOG ve LYS sınavlarına hazırlanacak olan öğrencilerimiz 1 Temmuz’dan itibaren okullarımızda takviye kurslarına devam edecekler. Geçtiğimiz yıl sınavda başarı gösteren öğrencilerimizi tebrik ediyor, önümüzdeki yıl yapılacak olan sınavlara girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
DİĞER HABERLER
İLGİLİ HABERLER