Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İstanbul Havalimanı’ndan ilk sefer yapıldı

İstanbul Havalimanı’ndan ilk sefer yapıldı. Türk Hava Yolları’na ait 349 kişi kapasiteli Boeing 777-300 tipi yolcu uçağı, saat 11.10’da Ankara’ya gitmek üzere İstanbul Havalimanı’ndan havalandı.

İstanbul Havalimanı’ndan ilk sefer

İstanbul Havalimanı’ndan ilk sefer yapıldı. Türk Hava Yolları’na ait 349 kişi kapasiteli Boeing 777-300 tipi yolcu uçağı, saat 11.10’da Ankara’ya gitmek üzere İstanbul Havalimanı’ndan havalandı.

Önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde ve çok sayıda davetlinin katılımıyla açılışı yapılan İstanbul Havalimanı’nda ilk tarifeli uçuş, düzenlenen törenle gerçekleşti. Türk Hava Yolları’na ait yolcu uçağı saat 11.10’da Ankara’ya gitmek üzere İstanbul Havalimanı’ndan havalandı. İlk uçuş için gerçekleştirilen programa Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Türk Hava yolları yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu, Devlet Hava Meydanları İşletmesi(DHMİ) Genel Müdürü Funda ve çok sayıda davetli katıldı. Protokol üyelerinin de aralarında bulunduğu toplam 349 yolcu, Check-in işlemlerinin ardından uçağa biniş yaptı.

İLK SEFERDE THY’NİN EN BÜYÜK UÇAĞI YER ALDI

İlk uçuş saat 11.10’da Ankara’ya gerçekleşti.. THY bu ilk sefere özel olarak bünyesindeki en büyük yolcu uçağı olan 349 kişi kapasiteli Boeing 777-300 tipi geniş gövdeli uçağı ayırdı.

YOLCULAR MEMNUN

İlk yolculara arasında yer alan Kemal Yassa, “Ankara’da pilotaj öğrencisiyim İstanbul’da ailemle yaşıyorum. Ankara’ya okul için gitmem gerekti. Aslında benim için tesadüf olmadı. Ben zaten araştırıyordum ilk uçağa binmek için. Ben benim işime yaradı, hem de ilk uçuşta olmak benim için çok güzel bir şey. Tarihi bir uçuş herkes için çok güzel bir uçuş olsun” diye konuştu.

Diğer bir yolcu Handan Özdemir ise, “Ankara’ya annemin yanına gidiyorum. İlk uçuş olması nedeniyle de ayrı bir keyif. Tesadüfen denk geldi aldık ama güzel oldu” dedi.

Türk Hava Yolları ilk aşamada İstanbul Havalimanı’ndan Ankara, Antalya, İzmir, Kıbrıs Ercan ve Bakü’ye tarifeli sefer düzenleyecek.

(İHA)