Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kahveci: Ahlaksızlığa ve Şahsiyetsizliğe Karşı Her Yerde Gerekeni Yapacağız

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci Erzincan’da Sağlık camiasında yaşanan olaylara ilgili açıklama yaparak ‘‘Türkiye salgınla uğraşırken ve tüm sağlık çalışanları kahramanca bir mücadele verirken bazı kendini bilmezler yeni atanan sağlık çalışanları başta olmak üzere çalışanlar üzerinde tahakküm kurmaya çalışmaktadırlar’’ dedi.

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci açıklamasında şu ifadelere yer verdi, Türkiye salgınla uğraşırken ve tüm sağlık çalışanları kahramanca bir mücadele verirken bazı kendini bilmezler yeni atanan sağlık çalışanları başta olmak üzere çalışanlar üzerinde tahakküm kurmaya çalışmaktadırlar.Bunu yaparken de her türlü ahlaksızlığa bulaşmaktan çekinmemektedirler. Kendilerine yakışanın da bu olduğunu biz biliyoruzda onlarda bunu doğruluğunu ispat için uğraş vermektedirler.Devlet, millet ve çalışan gibi bir derdi olmayıp sadece kendi menfaat daireleri etrafında dolananlar bu seferde Erzincan’da Hastanede sicil (özlük) birimine oturup çalışanların iletişim v.s özel bilgilerini alırken şube yöneticilerimiz tarafından suçüstü yakalanmışlardır.

Sendikacı iseniz alanlarda, çalışanların bulunduğu ortamlarda olmak yerine sicil bölümünde ne işiniz vardır ? Çalışanların kamuya emanet ettiği özel bilgilerini niçin almaya çalışıyordunuz? Buna nasıl cüret ediyorsunuz? sorularına cevap veremedikleri için kendilerine bunun ahlaksızlık olduğu ve hiçbir çalışanın mahrem bilgisi alamayacakları hatırlatılıp tepki gösterilmiştir. Suçüstü halinin paniği ile eline telefonu alarak ergenler gibi kayıt yapıp cıyaklamaya başlayan malum şahıs suçunu bastırmak için bir de şiddete uğradım diye iftira atmıştır. Bu iftiraya malum-sen de dört elle sarılmıştır.  Buradan açıkça ifade ediyoruz bunların yaptıkları ne sendikacılıktır ne de sendikal bir faaliyettir. Düpedüz ahlaksızlık ve şahsiyetsizliktir. Haksızlığa suskun kalmadığımız gibi ahlaksızlığa ve şahsiyetsizliğe de geçit vermeyeceğiz.

Huzur bozanlara, çalışana baskı kuranlara, ahlaksızlara, yalancılara, yancılara, yağcılara ve yandaşlara karşı gerekeni yapmaktandan da hiçbir teşkilat mensubumuz çekinmeyecektir. Çünkü zalime merhamet mazluma ihanettir. Herkes bunu iyi bilmeli ve zihnine kazımalıdır. Diye açıklamada bulundu.