SON DAKİKA

Erzincan Haberleri – Haberci24
Erzincan Web Tasarım

Prof.Dr. Şimşirgil ve Besteci Esat Kabaklı gençlerle buluştu

Ünlü tarihçi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil ve Besteci Sanatçı Esat Kabaklı “Bil Evlat Projesi” kapsamında düzenlenen programda KYK’lı gençlerle buluştu.

Prof.Dr. Şimşirgil ve Besteci Esat Kabaklı gençlerle buluştu
Bu haber 14 Mayıs 2017 - 15:30 'de eklendi ve 969 views kez görüntülendi.

Ünlü tarihçi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil ve Besteci Sanatçı Esat Kabaklı “Bil Evlat Projesi” kapsamında düzenlenen programda KYK’lı gençlerle buluştu.
Bil Evlat programı Selâ ve Kurân-ı Kerim Tilavetinin ardından KYK İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek’in açılış konuşmasıyla başladı. Sarıçiçek konuşmasında gençlerin ve gençliğin ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak, millet, vatan ve din kavramlarının önemine değindi.
Sarıçiçek “Vatan sevgisi, bayrak sevgisi imandandır. İmanlı, vicdanlı, vatan, bayrak sevgisine sahip, 15 Temmuz Gecesi yazdığı destanla Dünya’ya örnek olmuş bir millete ait gençliğin karşısında bulunmaktan gurur duyuyorum. KYK olarak bu vatanın kalbine hançer sokmak isteyen hainleri unutturmamak ve bu ruhu canlı tutarak geleceğe taşımak arzumuzun eseri bu etkinlikler için başta Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’a Genel Müdürümüz Sinan Aksu’ya ve sponsorumuz Ziraat Bankası’na teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.
Tarih Profesörü Dr. Ahmet Şimşirgil “2010 yılında MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın dönemin Başbakanı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından bu göreve atanmasıyla Türkiye tam bağımsızlık yolunda ilk adımını atmış oldu” diyerek ülkemiz üzerinde hesapları olan üst akıl ve devletlerin niçin rahatsız olduklarını anlattı.
Şimşirgil “Osmanlı 1918 yılında değil aslında 1909 yılında Mason bir Şeyhülislâmın atanmasıyla yıkılmıştır. Fetö yapılanmasının arkasındaki en büyük ekonomik güç de bu yapıdır aslında. Yahudi Üzeyir Garih ve İshak Alaton’un Türkçe Olimpiyat’ları ve yurt dışı okulları da bu yapının desteklediği bir projedir. Yani ülkemize ve milletimize yönelik adımların hepsi önceden hesaplı ve planlıdır. Osmanlı padişahları ilk üç yüz yılda devlet bekası adına ‘bir ilde bir çoban, bir kında bir kılıç, bir gövdede bir baş, bir gökte bir güneş gerektir’ diyerek ‘benim için, senin için, milleti için kardeşine kıymıştır.’ Bu büyük fedakârlık Osmanlı Topraklarını yirmi iki milyon km2’ye çıkarmıştır. Abdülhamit Han’ın kardeş katlini kaldırmasının ardından ise son üç yüz yılda ülke toprakları önce yedi milyon km2’ye, onun vefatından sonra da bir milyon km2’ye düşmüş; neredeyse devlet çökmüştür” diyerek başkanlık sisteminin ve tek başlılığın önemine vurgu yaptı.
KYK öğrencilerinin yoğun ilgisinden duyduğu memnuniyeti de dile getiren Şimşirgil Hoca, 15 Temmuz’un hem ülkemiz hem de İslam âlemi açısından bir milat olduğundan bahsederek, o gün yaşananların unutulmamasının ve “15 Temmuz Ruhu”nun canlı tutulması gerekliliğinin altını çizdi.
Tarihçi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil ardından Ünlü Besteci Sanatçı Esat Kabaklı sahne aldı. Sahnede birçok türkü seslendiren Kabaklı’ya KYK’lı gençler ellerindeki Türk Bayraklarını sallayarak coşkuyla eşlik etti.
Gecenin sonunda Erzincan Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz ve Kredi ve Yurtlar Kurumu Erzincan İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek tarafından katılımcılara Erzincan’ı simgeleyen bakır plaket takdim edildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
DİĞER HABERLER
İLGİLİ HABERLER