SON DAKİKA

Erzincan Haberleri – Haberci24
Erzincan Web Tasarım

Refahiye deresi, yeşil alan oluyor

Erzincan’ın Refahiye ilçesi içerisinde geçen dere üzerinde ıslah çalışması yapılacak.

Refahiye deresi, yeşil alan oluyor
Bu haber 12 Temmuz 2017 - 12:35 'de eklendi ve 444 views kez görüntülendi.

Erzincan’ın Refahiye ilçesi içerisinde geçen dere üzerinde ıslah çalışması yapılacak.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan’ın Refahiye ilçesinden geçen dere üzerinde yapılacak olan rekreasyon ve rehabilitasyon çalışması öncesi dere kenarında mülkiyeti bulunan vatandaşlarla bir araya geldi.
Başbakanı Binali Yıldırım’ın derede ıslah çalışması yapılması talimatı üzerine Erzincan Valisi Sayın Ali Arslantaş, proje alanı içerisinde ev veya arazisi bulunan vatandaşlar ile toplantı yaptı.
Öğretmenevinde gerçekleştirilen toplantıya Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk, İlçe Kaymakamı Hatice Bayar Özdemir, İlçe Belediye Başkanı Cevdet Çınar ve ilgili vatandaşlar katıldılar.
Yapılacak olan rekreasyon ve rehabilitasyon çalışması hakkında katılımcılara bilgilendirmede bulunan ValiAli Arslantaş, “DSİ Bölge müdürlüğümüz bu alanda bir proje çalışması yaptı. Suyun içinden aktığı 8 metrelik taşkın koruma alanı olmak üzere toplam 46 metre genişliğinde bir alan yapılacak. Derenin her iki noktasında gezi alanları, park, çocuk oyun gurupları olacak. İnsanların her zaman faydalanabileceği rekreasyon alanı oluşturulacak. Vatandaşlarımızın bu alanda tapulu alanları var. Yapılacak çalışma sonrasında mülk sahipleri ile uzlaşma sağlanması durumunda 3 bin 100 metrelik güzergahta bu çalışma yürütülecek. 3 bin 100 metrenin bin 800 metresi hazine arazi olduğundan herhangi bir sorun görünmüyor. Geriye kalan alanda vatandaşların yerleri var. Amacımız, vatandaşımızın burada güzel bir vakit geçirebileceği bir yeşil alan inşa etmek. Kurulacak komisyon tarafından mülk sahipleri ile kısa sürede uzlaşı sağlanmasını ümit ediyoruz” dedi.
Vali Ali Arslantaş’ın konuşmasının ardından salondaki katılımcılar proje hakkında bilgilendirildiler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
DİĞER HABERLER
İLGİLİ HABERLER