SON DAKİKA

Erzincan Haberleri – Haberci24
Erzincan Web Tasarım

Unutulmaya Yüz Tutmuş El Sanatlarını Yeniden Canlandırıyor

Erzincan Belediyesi İş Kur işbirliğinde meslek edindirmek, istihdam oluşturmak ve ev ekonomisine katkı sağlamak amacıyla açılan Kilim dokuma, Tablo ve Bakır İşlemeciliği kursları devam ediyor.

Unutulmaya Yüz Tutmuş El Sanatlarını Yeniden Canlandırıyor
Bu haber 10 Mayıs 2017 - 13:50 'de eklendi ve 915 views kez görüntülendi.

Erzincan Belediyesi İş Kur işbirliğinde meslek edindirmek, istihdam oluşturmak ve ev ekonomisine katkı sağlamak amacıyla açılan Kilim dokuma, Tablo ve Bakır İşlemeciliği kursları devam ediyor. Belediye hizmet binasında ve Erzincan Belediyesi Kültür Merkezinde, uzman eğitmenler tarafından verilen kurslara özellikle bayan hemşehrilerimiz yoğun ilgi gösteriyor.

 

Konu hakkında bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy “Hemşehrilerimizin sosyalleşmesi ve meslek edinmesi bizler için önemli. Bunun yanında  unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarımızı insanlarımıza öğretip gelecek nesillere aktarmak istiyoruz. Türk kültüründe halının ve kilimin yeri bambaşkadır. Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kadar her Türk’ün hayatında halı ve kilim mutlaka yer almıştır. Kilimcilik, maalesef günümüzde modern halıcılığın gelişmesiyle unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarımız arasında girmiştir. Biz bu sanatı yeniden canlandırmak için kilim kursu açtık. Gerçekten çok başarılı bir iş ortaya çıktı. Kursiyerlerimiz, kısa zamanda, profesyonellere taş çıkaracak derecede kilim dokuyorlar. Ben kendilerini tebrik ediyorum.” dedi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
DİĞER HABERLER
İLGİLİ HABERLER