Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yürütülen Nüfus Hizmetleri Değerlendirildi

Erzincan’da Nüfus Mevzuatı ile ilgili uygulamaların görüşüldüğü nüfus müdürleri toplantısı yapıldı. İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Sevgül Zengin Başkanlığında 9 İlçe Nüfus Müdürü bir araya gelerek yürütülen hizmetler bütünüyle ele alındı.

Erzincan’da Nüfus Mevzuatı ile

Haber: İbrahim Gürler

Erzincan İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünde İl Müdürü Sevgül Zengin Başkanlığında yapılan toplantıya Merkez İlçe Nüfus Müdürü Osman Sadık Mirasyedi, Çayırlı İlçe Nüfus Müdürü Tayfun Çelik, İliç İlçe Nüfus Müdürü V. Neşe Egemen, Kemah İlçe Nüfus Müdürü V. Mehmet Yalçın Soysal, Kemaliye İlçe Nüfus Müdürü Çetin Dedeler, Otlukbeli İlçe Nüfus Müdürü V. Hacı Ahmet Özyürek, Refahiye İlçe Nüfus Müdürü Süleyman Aksu , Tercan İlçe Nüfus Müdürü V. Barış Fırat, Üzümlü İlçe Nüfus Müdürü V. Mustafa Canbaba ‘nın katılımıyla dokuz İlçe Nüfus Müdürü istişare ve değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Gerçekleşen toplantıda 5490 Sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu Uyarınca Nüfus Hizmetleri Uygulama Yönetmeliği ile Nüfus Hizmetlerine Yönelik İş ve İşlemlerde “Nüfus Mevzuatının Uygulanmasına İlişkin Açıklama” da belirtilen esaslar doğrultusunda işlemlerin yapılmasına dair hususlar görüşülüp, yürütülen hizmetler bütünüyle ele alındı.

VATANDAŞ MEMNUNİYETİ

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Sevgül Zengin, ‘‘Nüfus Mevzuatı ile ilgili uygulamaların ele alındığı toplantı faydalı ve verimli olduğunu ifade ederek, Nüfus Hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesi ile vatandaş memnuniyetinin artırılmasına yönelik değerlendirme toplantılarının zaman zaman yapılması kararlaştırıldığını söyledi.