Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Büyüklerimizden Masallar Yarışmasına Derece Alanlar Ödüllendirildi

İyilikle Gönüllere Dokun Büyüklerimizden Masallar Yarışmasına Katılanlar İçin Program Düzenlendi.

İyilikle Gönüllere Dokun Büyüklerimizden

İyilikle Gönüllere Dokun Büyüklerimizden Masallar Yarışmasına Katılanlar İçin Program Düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanlığı’nın yürüttüğü İyilikle Gönüllere Dokun Büyüklerimizden Masallar Yarışmasına il bazında dereceye giren yarışmacılar ve katılım sağlayan tüm katılımcılara müftülük fuaye salonunda bir program düzenlendi. Programda Erzincan İl Müftüsü Muharrem Gül, yarışmalara gösterdikleri katılımdan dolayı teşekkür ederek her bir katılımcıyı tebrik etti. Çocuğu yetiştiren anneler olduğunu ve bu konuda büyük bir emek sarf ettiklerini belirterek, annelerin gerek sevgi olarak gerekse çocuğun yetişmesinde ki verdiği eğitimle yerinin asla doldurulamayacağını belirtti.

Dereceye giren yarışmacılara teşekkür belgesi ve TDV Gençlik Kollarının hazırladığı hediyeler takdim edildi. Masallar yarışmasına katılım gösteren tüm kursiyerlere ve onları teşvik etmeleri hasebiyle Kur’an Kursu öğreticilerine teşekkür belgesi ve hediye takdiminde bulunuldu.

Büyüklerimizden Masallar yarışmasında Yenimahalle Kur’an Kursundan Ayşe Demir birinci, İliç İlçe Müftülüğü Halk Eğitim Merkezi Kur’an Kursundan Elif Fidan ikinci ve Aydınlıkevler Kur’an Kursundan Fatime Toprak üçüncü oldu.

Yarışmanın amacı yıllardır dilden dile, kuşaktan kuşağa aktarılan fakat günümüzde unutulmaya başlayan masal kültürünü canlandırarak bu yolla değerler aktarımını sağlamak, aynı zamanda yetişkin kursiyerleri üretmeye ve yaratıcı düşünmeye teşvik etmek. Bu sayede farklı yaş gruplarına hizmet veren kurslarda yetişkinler ile çocukların etkileşimini güçlendirmek ve üretilen masalları 4-6 yaş grubu çocukların dinlemelerini sağlayarak onların hayal yoluyla zihinsel gelişimine katkıda bulunmak hedefleniyor.