Erzincan Müftülüğü ve din gönüllüsü hocaların gayretleriyle düzenlenen Erzincan’a özel yarıyıl tatili umre turuyla kutsal topraklara gidecek 193 umreci için Terzibaba Camiinde yapılan programın ardından öğle namazı kılındı.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile birlikte ilâhiler eşliğinde umrecilerin yol hazırlıkları tamamlandı. İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin, burada umre ziyaretine çıkan vatandaşlara bir konuşma yaparak, kutsal topraklarda bizler için dua beklediklerini, kendilerine Allâh’tan mebrûr umre nasip etmesini ve hayırla gidip memleketlerine salimen dönmelerini istedi. Müftümüzün yaptığı duâ ile, umreye niyetlenen vatandaşlar Erzincan Havalimanından direk uçuşla kutsal topraklara (Medine’ye) uğurlandılar.