Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

2 Milyon’a Yakın Hasta Muayene Edildi

Erzincan İl Sağlık Müdürü Dr. Öğrt. Üyesi Erkan Hirik başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Erzincan’daki sağlık hizmetleri ve 2018 yılı dönemine ait çalışmalar değerlendirildi. Müdür Erkan Hirik, 2018 yılı içersinde Erzincan’da toplam 1 Milyon 940 bin 856 hasta muayene edilmiş olup bunun 1 milyon 91 bin hastanı Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde muayene edildiğini söyledi.

Erzincan İl Sağlık Müdürü

Haber: İbrahim Gürler 

Erzincan İl Sağlık Müdürü Dr. Öğrt. Üyesi Erkan Hirik, Kamu Hastaneleri Başkanı Uzm. Dr. Babürşah Taşlı, Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr.Öğr. Üyesi Orhan Çimen, Erzincan 112 Başhekimi Dr. Osman Kaan Çakır, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dt. Fatih Çelik ve Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Özlem Göktekin Uzun basın mensuplarıyla bir araya gelerek Erzincan’da 2018 yılı döneminde sağlık hizmetlerini değerlendirdiler.

Erzincan İl Sağlık Müdürü Dr. Öğrt. Üyesi Erkan Hirik, “Erzincan’da yaklaşık 2 bin 700 sağlık çalışanı ile çok büyük bir sağlık teşkilatımız var. Son bir yıl içerisinde sağlı anlamında daha kaliteli ve güvenirli bir hizmet verme anlamında elde ettiğimiz verileri sizlerle paylaşmak istiyoruz; Erzincan’da toplam 1 Milyon 940 bin 856 hasta muayene edilmiş olup bunun 1 milyon 91 bin hastanı Mengücek gazi eğitim ve araştırma hastanesinde muayene edilmiştir. Bunu bir yıl önceki verilerle karşılaştırdığımızda yaklaşık 50 binlik bir arış söz konusudur. 2017 yılına göre 2018 yılında daha yüksek hasta sayısı ile karşılaştık. 1’inci basamakta ki hekimlerimiz ise 682 bin 855 hasta muayene edilmiştir. Bu rakamda bir önceki yıla oranla artış seyrindedir. Sağlık bakanlığımız ve bizimde amacımız 1’inci basamaktaki sağlık hizmetinin kalitesini artırmaktır. Hastaların 1’inci basamaktan 2’nci ve 3’üncü basamağa gitmeden muayene olmaları için çeşitli çalışmalarımız söz konusudur. 2018 yılı içerisinde yapılmış ücretsiz check-up uygulamaları ile 1’inci basamakta ki hastalarımızın daha çok hastaların yoğunluğunu azaltarak 1’inci basamağa yönlendirmeleri konusunda çalışmalarımız olmuş ve bunun sonuçlarını rakamsal verilerde de görüyoruz ki 682 bin 855 hasta 2018 yılında aile hekimlerine muayene edilmiştir. Birde diş politiklerimiz vardır. Burada da 167 bin hastaya diş muayenesi yapılmıştır. Bu veriler ilimiz için yüksek verilerdir. Hizmetin sayısal boyutundan ziyade kalitesi ile de ilgileniyoruz. Kalitenin artması noktasında bir çok çalışmamız var. 2019 yılı içerisinden bu çalışmalarımız artarak devam edecektir. He zaman bir adım öteye gitmek için yoğun çaba sarf ediyoruz “ dedi.