Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Aktürk “CMK Ücretlerinde Gerçek İyileştirme İstiyoruz”

Erzincan Barosu Başkanı Av. Adem Aktürk bir açıklama yaparak CMK ücretlerinde gerçek İyileştirme İstiyoruz dedi.

Erzincan Barosu Başkanı Av.

Erzincan Barosu Başkanı Av. Adem Aktürk bir açıklama yaparak CMK ücretlerinde gerçek İyileştirme İstiyoruz dedi.

Baro Başkanı Av. Adem Aktürk, Bugün, Türkiye Barolar Birliği ile Adalet Bakanlığı arasında CMK Ücret Tarifesinin belirlenmesine yönelik bir görüşme gerçekleştirileceğini ifade ederek

Görüşme esnasında TBB tarafından dile getirilen iyileştirme, 4 Haziran 2022 ve 5 Temmuz 2022 tarihli açıklamalarda ifade edildiği üzere tüm baroların ortak talebi ve kararlılığının yansımasıdır.

Ceza yargılamasında avukatın varlığı işkence ve kötü muameleyle ve hukuka aykırılıklarla mücadelenin bir parçası, hak arama özgürlüğünün garantisi, adil yargılanma hakkının olmazsa olmazıdır.

Adil bir yargılamanın ancak savunmanın katılımıyla var olabileceğini kabul eden hukuk devleti; ücret tekeli nedeniyle, yargının kurucu unsuru savunma için bu güne kadar çok düşük ücretlere meslektaşlarımız tarafından fedakarca yerine getirilen CMK görevlendirmelerini dayatmaktan vazgeçmelidir.

ÖNCELİKLE VE ÖNEMLE SAPTAMAK GEREKİR Kİ; CMK HİZMETLERİ İÇİN AVUKATLIK ASGARİ ÜCRET TARİFESİ DIŞINDA BİR BELİRLEME KABUL EDİLEMEZ

AAÜT’nin onda birine denk gelen CMK ücretleri, her biri en az 3 yıl süren bir davanın ücreti olarak avukatlara reva görülemez.

Biz Erzincan Barosu ve avukatları olarak bir kez daha yineliyoruz; barolarımızın ortak kararına uygun TBB taleplerinin arkasındayız.

Bilinsin ki bu uyarı, sonrasındaki eylemliliğin habercisidir.

Hak ettiğimiz ücretler belirleninceye kadar mücadeleyi sürdüreceğiz.

Bu nedenle, yapılacak değerlendirmelerde görüşlerimizin dikkate alınmasını bekliyoruz” dedi.