Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Aksun: Atatürk’ü saygı, minnet ve özlemle anıyoruz

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak mesajında şu ifadelere yer verdi; “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 83. yılında saygı, minnet ve özlemle anıyoruz.

Erzincan Belediye Başkanı Bekir

İbrahim Gürler

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak mesajında şu ifadelere yer verdi, İçinde bulunulan imkânsızlık ve yokluklar nedeniyle bağımsızlık umutlarının azalmakta olduğu bir dönemde, tarihinde asla esaret altına alınamamış, milletimize olan inancını kaybetmeyerek birbirine kenetlenmesini ve ayağa kalkmasını sağlayan Atatürk, milletimizin Kurtuluş Savaşı gibi tarihte eşine az rastlanır bir zafere ulaşmasına öncülük etmiştir. Milletimiz; Atatürk öncülüğünde Kurtuluş Savaşında elde ettiği büyük zafer ile bin yıldır yurdumuz olan bu toprakların sonsuza kadar Vatanımız olarak kalacağını tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

Dahi bir asker ve komutan, takdire şayan liderlik vasıflarıyla büyük bir devlet adamı olan Mustafa Kemal Atatürk yalnızca Türk milletinin ebediyen unutmayacağı bir lider değil, aynı zamanda emperyalist güçlerin saldırısı altında bulunan bütün mazlum milletler için de bir esin kaynağı olmayı başarmıştır.

Kolay kazanılmadığını bildiğimiz bağımsızlığımızın ve birliğimizin korunmasında Gazi Mustafa Kemal ve O’nun yanında ülkemiz, milletimiz için fedakârca mücadeleye koşan silah arkadaşlarının çabası bizlerin rehberi olmaya devam edecektir. Birlik ve beraberliğimizi koruyarak, ele ele verdiğimiz takdirde aşamayacağımız hiçbir engelin olmadığını Atatürk ve arkadaşları, Kurtuluş Savaşı sonrasında çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak bizlere göstermişlerdir. Bizler şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da, O’nun bıraktığı ve ülkemizi çağdaş medeniyetler yolunda zirveye doğru götürecek emanetleri daima koruyacak ve yaşatacağız.

Bu düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının yıl dönümünde saygı, şükran ve rahmetle anıyorum.” dedi.