Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Binali Yıldırım: Biz Akdeniz’i Ege denizini başkalarına yedirmeyiz

Türkiye'nin 27. ve son başbakanı, 28. TBMM Başkanı, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım Erzincan Valiliği ziyaret etti. Yıldırım, burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulunarak Doğu Akdeniz'de yaşanan gelişmelere ilişkin, ‘‘Hak ve menfaatlerimizden vaz geçmememizi hiç kimse beklemesin. Kusura bakmasınlar biz Akdeniz’i, Ege denizini başkalarına yedirmeyiz. Hakkımızı hukukumuzu sonuna kadar koruyacağız. Kim ne derse desin. Türkiye milletinden aldığı güçle hak ve menfaatlerini yedi düvele karşı savunacaktır’’ dedi.

Türkiye'nin 27. ve son

Bir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere Erzincan’a gelen TBMM eski Başkanı, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım Erzincan Valiliği ziyaret etti.

19 yılı evimizden çok şantiyelerde vakit geçirdik

Yapılan ziyaretin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Binali Yıldırım, ‘‘AK Partinin 19’uncu kuruluş yıldönümünü kutladıklarını belirterek, 19 yıl kimine göre çok kısa kimine göre çok uzun bir süre, muhalefete sorsan çok uzun süre, bir asır iktidardalar diye düşünüyor. Bizim içinde çok kısa süre göz açıp kapayıncaya kadar geçti. Hiç anlanmadık niye anlamadık çünkü gece gündüz projelerle koşturmakla vaktimiz geçti. Evimizden çok şantiyelerde vakit geçirdik. İyi ki de yapmışız memleketin batısından doğusuna, kuzeyinden güneyine baktığımızda her taraftara yükselen eserler var. Türkiye Güçlü bir Türkiye, Türkiye’nin temelleri sağlam. Ekonomik altyapısı sağlam öyle zaman zaman yaşanan dalgalanmalara göre Kanaat sahibi olmak eksik olur. şu anda mart ayından bu tarafa bütün ülkelerin hepsinin başının belası var. Bu pandemi süreci bütün ülkelerin gelecek vizyonunu olumsuz etkiliyor. Öngörülerini yapamıyorlar. Belirsizlikte bir çok sorunu beraberinde getiriyor. Tüm bunlara rağmen Türkiye bu salgın sürecinden güçlenerek çıkmış. Cumhurbaşkanımızın kabinesinin hızlı kara alması ve bunları uygulamaya koyması sayesinde önemli bir noktaya geldik. Bundan sonra da küresel şartlar herkes için aynı.

Türkiye hak ve menfaatlerini yedi düvele karşı savunacaktır

Türkiye sadece 780 bin kilometre kare kara toprağından değil aynı zamanda 492 bin kilometre kare mavi vatan, yani denizlerimizde de kara yüzölçümünüz yarısından fazlası kadar. Buradaki hak ve menfaatlerimizden vaz geçmememizi hiç kimse beklemesin. Kusura bakmasınlar biz Akdeniz’i, Ege denizini başkalarına yedirmeyiz. Hakkımızı hukukumuzu sonuna kadar koruyacağız. Kim ne derse desin. Türkiye milletinden aldığı güçle hak ve menfaatlerini yedi düvele karşı savunacaktır. Bizim bir prensibimiz var dostlarımız artırmak düşmanlarımı azaltmak. Kimsenin bir karış toprağında gözümüz yok, kimsenin hakkına hukukuna tecavüz etmek gibi bir niyetimiz yok. Ama bizim hakkımıza hukukumuza karşı saygı göstermeyenlere karşı da asla kayıtsız kalamayız gereken neyse yaparız ve oruç reisin yaptığı da budur. Kendi deniz hükümranlık alanımızda gerekli çalışmalar yapıyor. Bunun için gürültü patırtı çıkarmaya gerek yok. Yunanistan bizim komşumuz ama komşuya düşen hak hukuka riayet etmektir diye konuştu.

Binali Yıldırım’a gezi ve incelemelerinde Erzincan Valisi Mehmet Makas , AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun ile kentteki kurum ve kuruluş amirleri eşlik etti