Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cemevleri'nde Aşure İkramı Yapıldı

Erzincan’da Muharrem Ayı Dolayısıyla Cemevleri'nde Aşure İkramı Yapıldı

Erzincan’da Muharrem Ayı Dolayısıyla

Erzincan’da Muharrem Ayı Dolayısıyla Cemevleri’nde Aşure İkramı Yapıldı

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Muharrem ayı dolayısıyla Cumhuriyet Mahallesi Cemevi’nde ve Ulalar Cemevi’nde düzenlenen aşure ikramı programlarına katıldı.

Aşure ikramı programlarına; Vali Mehmet Makas, Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Eski Milletvekili Sebahattin Karakelle, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt, siyasi ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

İlk olarak Erzincan merkez Cumhuriyet Mahallesi Cemevi’nde Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Erzincan Şubesi tarafından düzenlenen programa katılan Vali Mehmet Makas ve beraberindeki protokol mensupları vatandaşların muharrem aylarını tebrik ederek, tutulan oruçların ve yapılan duaların kabul olması temennisinde bulundular.

Ardından Ulalar Cemevi’nde düzenlenen aşure ikramı programına katılan Vali Mehmet Makas ve beraberindeki protokol üyeleri, burada da vatandaşlar ile bir araya geldiler.

Aşure ikramı programlarında konuşan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Erzincan Şube Başkanı Sadık Düzgün, Ulalar Cemevi Başkanı Emirali Can, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Milletvekilleri Burhan Çakır ve  Süleyman Karaman yaptıkları konuşmalarda birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

Daha sonra konuşan Vali Mehmet Makas, Muharrem Ayı dolayısıyla tutulan oruçların yapılan duaların kabul olmasını dileyerek, hataya düşmemek için tarihten ders çıkarılması gerektiğini belirtti. Vali Mehmet Makas konuşmasının devamında; “Bugün Kartal Cemevinde dedemize kim saldırıyorsa, Ankara’da Cemevlerimize kim provokatif harekette bulunuyorsa bilin ki, Madımak ve Başbağlar’da birliğimize ve beraberliğimize uzanan ellerle aynı ellerdir. Dolayısıyla uyanık olacağız, iri, diri ve bir olmaya devam edeceğiz. Can Erzincan, birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin şehridir.” dedi

Programlar, konuşmaların ardından aşure ikramında bulunulması ve duaların yapılması ile son buldu.