Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cumhuriyet için koştular

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 98. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Erzincan’da Cumhuriyet koşusu yapıldı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı kapsamında Erzincan Belediyesi ile Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün koordinesinde Cumhuriyet koşusu yapıldı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 98.

İbrahim Gürler 

Erzincan Belediyesi önünden start verilmesi ile başlayan Cumhuriyet koşusunda 96 sporcu yarıştı.

Minik erkekler, Minik kızlar, Küçük kızlar, Küçük kızlar, Yıldız kızlar, Yıldız erkekler, Genç erkekler, Genç kızlar, kategorilerinde düzenlenen yarışmada sporcular birinci olabilmek için 1000 metrelik parkuru kat ettiler.

Erzincan Belediyesi önünde Erzincan Valisi Mehmet Makas’ın startı ile başlayan yarışmalar Cumhuriyet Meydanında sona erdi. Yarışmada dereceye giren sporculara ödülleri ve madalyaları düzenlenen tören ile verildi.

Ödül törenine Vali Yardımcısı Yunus Emre Temel, Erzincan Belediye Başkan Vekili İkram Çamur, Gençlik ve Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu, sporcular ve antrenörleri katıldı.

YARIŞMADA DERECEYE GİREN SPORCULAR

Minik kızlar kategorisinde Asmin Akbaş birinci, Elanur Zaim ikinci, Piraye Duru Çakır üçüncü oldu. Minik erkekler kategorisinde Ali İsmail Doğan birinci, Zülfükar Doğan ikinci, Enes Batur ise üçüncü oldu. Küçük kızlar kategorisinde Merve Sağlam birinci, Sümeyra Sena Gün ikinci, Yasemin Simay Şen üçüncü oldu. Küçük erkekler kategorisinde Hamza Koç birinci, Mikail Sisko ikinci, İdris Sisko ise üçüncü oldu. Yıldız kızlar kategorisinde Berfin Kara birinci, Hatice Yaren Varol ikinci, Yaren Koç ise üçüncü oldu. Yıldız erkekler kategorisinde Buğra Keleş birinci, Sefa Kaya ikinci, Metehan Karatepe üçüncü oldu. Genç Kızlar kategorisinde Elif Tok birinci, Gamze Yiğit ikinci, Ümmügülsüm Aydın üçüncü oldu. Genç erkekler kategorisinde ise Baran Kara birinci, Doğukan Ömür Altundaş ikinci, Mercan Yıldırım ise üçüncü oldu.

Dereceye giren sporculara madalyaları ve hediyeleri protokol mensupları tarafından takdim edildi.