Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ders Zili Çaldı

2020 -2021 Eğitim – Öğretim yılının ikinci dönemine kademeli yüz yüze eğitime geçiş kapsamında köy okulları ve anaokulları açıldı. Milli Eğitim Bakanlığının kararı doğrultusunda, Türkiye genelindeki köy okullarının tüm kademeleri ve yüz yüze eğitime geçişte eğitimin başlangıcı olan tüm bağımsız anaokullarında ders zili çaldı.

2020 -2021 Eğitim -
1 Mart’tan itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, seyreltilmiş şekilde haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak, tüm resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8. sınıflarında da yüz yüze eğitime başlanacak. 8. sınıflarda yüz yüze eğitim yapılacak günler ile eğitime başlama ve bitiş saatleri okul yönetimleri tarafından öğretmenlerle birlikte belirlenecek.
KOVİD-19 TEDBİRLERİ ALINDI
5, 6 ve 7. sınıflarda tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla işlenmeye devam edilecek. Bu arada, kademeli yüz yüze eğitime geçiş öncesinde ülke genelindeki köy okullarında dezenfeksiyon, temizlik ve tadilat çalışması yapıldı. “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu” kapsamında, okullarda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri alındı.
MUTLU ÇOCUKLAR GÜÇLÜ TÜRKİYE
Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, 2020 -2021 Eğitim – Öğretim yılının ikinci dönemine üç haftalık bir aradan sonra başlamanın heyecanını, coşkusunu yaşadıklarını belirterek, İlimiz genelinde köy okulları, seyrek nüfuslu yerleşim yerleri, (il-ilçe hıfzıssıhha kararı ile belirlenen yerler) ilkokullar ve ortaokulların bütün kademelerinde, tüm resmî ve özel okulöncesi anaokullarımızda ve özel eğitim anaokullarımızda yüz yüze eğitim, diğer kademelerde ise uzaktan eğitimi sürdüreceğiz” dedi.
Mutlu çocuklar, güçlü Türkiye hedefi doğrultusunda ve 2023 vizyonu rehberliğinde sürdürdüğümüz eğitim ve öğretimin ilimizdeki olumlu yansımalarının bu dönem de artarak devam etmesi için tecrübeli maarif kadromuza, ilgili ve özverili velilerimize güveniyoruz diyen Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, “Tüm dünyayı etkisi altına alan salgının çocuklarımızın eğitimini aksatmaması için her bir insanımızın üzerine düşen görevi yapmasını bekliyoruz. Zira geç kalmış hiçbir yağmur kurumuş çiçeklere hayat veremez. Çocuklarımızın geleceklerinin aydınlık olması, hayallerinin solmaması için bu kritik dönemden güçlenerek çıkmak en önemli hedefimiz olmalıdır.

ÖĞRETMENLERİN SORUMLULUKLARI İKİ KAT ARTTI

Öğretmenler olarak biz biliriz ki her eğitim döneminin başında ilk günkü heyecanımızı bize yaşatan öğrencilerimizin gözlerinde gördüğümüz o saf ve temiz öğrenme isteğidir. Tüm meslektaşlarımın özellikle bu salgın döneminde sorumluluklarının iki kat arttığını bilmelerini, daha özverili, daha sabırlı, daha ilgili bir şekilde çocuklarımızı çağın bilgileriyle, evrensel değerlerle buluşturmalarını bekliyoruz.
Sevgili öğrenciler, unutmayalım ki insanın yaşam çizgisini inandığı değerler belirler. Her zaman iyinin, güzelin, faydalının peşinde koşacağız. Milletimize sadakatle, bayrak ve vatan sevgisiyle büyüyecek, ülkemizin geleceğini sizler inşa edeceksiniz. Şu an size düşen görev, bu hedefler doğrultusunda çalışmak, üretmek ve dünyayla bütünleşmek olmalıdır. Bunun sağlanması için bizler her imkânı sizler için seferber ettik. İnanıyorum ki şehrimizin ve ülkemizin kalkınmasında ileride büyük işler başaracaksınız. Değerlerimizin, kutsiyetlerimizin, zenginliklerimizin farkında olarak yetişeceksiniz.
Bu duygu ve düşüncelerle 2020 -2021 Eğitim – Öğretim yılının ikinci döneminin öğretmen, veli ve öğrencilerimiz için hayırlı olmasını diliyor, mutlu, huzurlu, sağlıklı ve başarılı bir yıl geçirmemizi temenni ediyorum” diye açıklamada bulundu.