Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ece Türkoğlu: “Erzincan Tarihine Galibiyet Hediye Etmek İstiyoruz”

2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri B Ligi 1. Grup’ta mücadele eden Kadın A Millî Takımımız, Azerbaycan ile 31 Mayıs’ta Erzincan’da ve 4 Haziran’da Bakü’de oynayacağı maçların hazırlıklarını sürdürüyor. Ay-Yıldızlı ekibimizin yıldız oyuncusu Ece Türkoğlu, Azerbaycan maçları öncesi değerlendirmelerde bulunarak, “Erzincan tarihine, güzel bir galibiyet ile geçmek istiyoruz” dedi.

2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri

Ay-Yıldızlı ekibimizin yıldız oyuncusu Ece Türkoğlu, Azerbaycan maçları öncesi değerlendirmelerde bulundu. UEFA Uluslar C Ligi’nde gol yemeden 6’da 6 yaptıklarını hatırlatan Türkoğlu, “Bu galibiyet serisi bize büyük moral ve güven aşıladı. Sonrasındaki maçlarımızda ortaya koyduğumuz futbol da bu güvenle birlikte daha da gelişti ve mücadele gücümüz yükseldi. B Ligi 1. Grup maçlarına İsviçre yenilgisiyle başlasak da Macaristan karşısında aldığımız galibiyet bizi grupta iddialı bir konuma getirdi. 6’da 6 öncesinde olduğu gibi yine hayallerimiz ve hedeflerimiz var. Şimdi bunları yine gerçekleştirebilmek için çok çalışıyoruz.” diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN ADI AVRUPA’DA DAHA ÇOK DUYULACAK”

 Kadın A Millî Takım’da Teknik Direktör Necla Güngör Kıragası ve ekibi ile birlikte bir sistemin oturduğunu vurgulayan Ece Türkoğlu, “Oyuncular olarak hepimiz birbirimizi daha iyi tanıyoruz. Uzun zamandır bir arada oynuyoruz. Genç, yetenekli ve iyi oyuncular da takıma dönem dönem monte ediliyor. İyi bir ekibiz. Doktorlarımız, analiz ve performans antrenörlerimiz, medya ekibimiz çok çalışıyor. Dev bir ekip olarak Türk kadın futbolunun dünya çapında büyük bir sıçrama yapabilmesi için gayret gösteriyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu ve Kadın Futbolu Direktörlüğü de aynı doğrultuda büyük bir çalışma içerisinde. Bunlar net şekilde görülüyor. Çok yakın bir zamanda Türk takımlarının ve Millî Takımlarımızın Avrupa’da adı çok daha fazla duyulacak. Buna yürekten inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“ERZİNCAN’DAKİ STADYUMUN GÜZELLİĞİ ÇOK BAŞKA BİR VİZYONUN ESERİ”

Azerbaycan ile çok önemli iki maça çıkacaklarını ifade eden Millî oyuncumuz, “Gruptaki iddiamızı bu maçlar belirleyecek. Teknik heyetimiz Erzincan’da uzun bir kamp planladı. Erzincan’da olduğumuz için çok mutluyuz. Devletimiz buraya çok güzel bir stadyum yapmış. Her bir metrekaresi ile yaşayan bir stadyum. Fitness çalışmalarımızı stadyumdaki salonda sürdürüyoruz. Biz çalışırken öğrencilerin stadyumdaki kütüphanede çalıştıklarını görüyoruz. İnsansız hava aracı üretim atölyesi var stadyumda. Stadyumun içinde bir çok spor branşında çalışmalar yapılabiliyor. Ayrı ayrı salonlar var. Erzincan’daki vizyon gerçekten eşsiz. Umuyoruz ki bu vizyon, ülkemizin dört bir yanına yayılır. Erzincan tarihindeki ilk milli maç çok şükür ki bize nasip oldu. Erzincan tarihine, güzel bir galibiyet ile geçmek istiyoruz. Bu yüzden de tüm taraftarları 31 Mayıs 2024 tarihinde saat 20.00’deki Azerbaycan maçımıza bekliyoruz.” dedi.