Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“En İyi Narkotik Polisi Anne”

Erzincan Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından uyuşturucu ile mücadele kapsamında bilgilendirme çalışmaları devam ediyor

Erzincan Emniyet Müdürlüğü ekipleri

Erzincan Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından uyuşturucu ile mücadele kapsamında bilgilendirme çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Kur’an kursu kursiyerlerine yönelik olarak bilgilendirme yapıldı.

İçişleri Bakanlığı koordinesinde yürütülen “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi uyuşturucuyla mücadelede annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme çalışmalarını kapsıyor.

Projenin amacı; uyuşturucu kullanımı, bağımlılığı, aile içi iletişim, çocuk/ergen iletişimi, bağımlılık sorununda çözüm yolları ve önerileri gibi konularda, anne ve anne adaylarının bilinçlendirilmesi ve farkındalığının artırılması. Anneler aracılığıyla, uyuşturucu kullanımının erken tespiti ve bağımlılık sarmalına yakalanmadan çocuğa müdahale edilmesi de projenin amaçlarından biri.

Bu kapsamda; Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince il merkezindeki merkez kız Kur’an kursu kursiyerlerine “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında bilgilendirme yapıldı.