Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erdem EYT’liler Emeklilik Şartları Neyse Sadece Onu Talep Ediyorlar

Haksen Konfederasyonu Erzincan İl Başkanı Sadullah Erdem, "EYT’liler ! formül değil, işe girdikleri tarihten geçerli olan emeklilik şartları neyse sadece onu talep ediyorlar" dedi.

Haksen Konfederasyonu Erzincan İl

Haksen Konfederasyonu Erzincan İl Başkanı Sadullah Erdem, EYT’liler ! formül değil, işe girdikleri tarihten geçerli olan emeklilik şartları neyse sadece onu talep ediyorlar’ dedi.

Erdem, Kamu’da çalışan “EYT’liler ile yaptığımız ikili görüşmeler sonucunda’ vardığımız kanı ” işçi ve memurlarımızın, ekonomik şartlardan dolayı emekli olmayacağı yönünde olduğunu dile getirdi.Konuşmasının devamında Başkan Erdem şunları kaydetti: ‘EYT’li sayılmak için sigorta başlangıcı 9 Eylül 1999 tarihinden önce olup, emeklilik için gereken sigortalılık süresi ve prim günü şartlarını sağlamış olmak gerekiyor.Bu konuda” Ak parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, “2022 bitmeden bu konu yasalaşacak ve 2023’ten itibaren hayata geçecek.” Diye demeç vermesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin beyin’de! emeklilikte yaşa takılanlar için (EYT) konusunda yaptıkları çalışmanın aralık ayında TBMM’ye intikal edeceğini söylemesi, Ayrıca: MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, 1 Ekim’de başlayacak 27. Dönem 6. Yasama Yılında Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ın (EYT) sorunlarının da yeni yasama yılında çözüleceğini ifade etmesi umut verici oldu’ diye konuştu.