Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erzincan TSO Yeni Hizmet Binasının Temeli Atıldı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası yeni hizmet binasının temel atma töreni Erzincan protokolünün katılımıyla düzenlendi

Erzincan Ticaret ve Sanayi

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası yeni hizmet binasının temel atma töreni Erzincan protokolünün katılımıyla düzenlendi. Törende İl protokolünün konuşmaları ardından kurbanlar kesilerek dualar edildi. Temeli atılan yeni hizmet binasının hayırlı olması temennisinde bulunuldu.

Atatürk Mahallesi Nermi Tombul Caddesi üzerinde bulunan arsada, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni hizmet binasının temel atma töreni gerçekleştirildi.

Temel atma törenine Erzincan Valisi Mehmet Makas, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Davut Ala, Erzincan Belediyesi Başkanı Bekir Aksun, Ak Parti Erzincan 26. Dönem Milletvekili Sebahattin Karakelle, , Jandarma Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, Erzincan İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt, İl Genel Meclisi Başkanı Bekir Yıldız, Erzincan İl Müftüsü Burhan Çakır, MUSİAD Erzincan il Başkan Vekili Yaşar Kocatürk, Esnaf Odaları Birlik Başkanı Bedir Limon, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Temel atma töreninde açılış konuşmasını yapan Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu, “Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi olarak göreve gelmeden önce, planladığımız projelerimizden biri de Erzincan’ımıza, ilimize yakışır bir Ticaret ve Sanayi Odası binası kazandırmaktı. Çok şükür nasip oldu. Temelini bugün atıyoruz. İnşallah yılsonuna kadar kaba inşaatı bitmiş olacak. Bu projeleri gerçekleştirirken de Ticaret ve Sanayi Odasının bütçesi, zorunlu ödemeleri çıktıktan sonra yaklaşık 800 bin civarındaydı. Bizler, Odamızın sınırlı bütçesini en verimli şekilde kullanarak öncelikle şehrimize 3 adet yeni okul kazandırdık, şimdi de yeni hizmet binamızı yapıyoruz. Yaptığımız okulların maliyetini bu sene yapılan okulların maliyeti ile hesaplarsak 76 milyon liralık 3 adet okul binası yaptırıp bitirmiş olduk. Yeni hizmet binamızı da güncel fiyatlarla hesaplarsak, Odamıza yaklaşık 80 milyonluk bir gayrimenkul kazandırmış olacağız.

Binamızı bitirdiğimiz zaman aylık 100 bin lira kira gelirimiz olacak. Ayrıca çatısına da güneş enerjisi planlıyoruz. Güneş enerjisini de yaptığımız zaman buradan da ayrıca 100 bin lira gelirimiz olacaktır. Yapmış olduğumuz projeleri, Odamızın kasasından tek kuruş çıkmadan, doğru planlama yaparak gerçekleştiriyoruz. Sanıyorum ki Erzincan’da böyle bir işin riskine herkes imza atamazdı. Yeni hizmet binamız, şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Temel atma törenimize katılımınızdan ötürü Odamız adına tekrar hoş geldiniz diyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum” ifadelerine yer verdi.

Ardından konuşmalarını yapan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Erzincan’ımıza yeni bir bina kazandırmak değil aslında güçlü bir STK’nın oluşması ve tüccarların bu STK bünyesinde Erzincan’ımıza güzel katkılar sunması nedeniyle bu bina Erzincan’ımıza kazandırılmış bulunmakta. Biz zaten Erzincan’ı birlikte yönetelim dedik. Birlikte yönetmenin esası da bir yere bir değer verilecekse bütün siyasi partilerin ve meclisteki temsilcileriyle birlikte verdik. Ben de buradan belediye meclis üyelerinin hepsine teşekkür etmek istiyorum. Onların katkılarıyla ve yüzde 100’ünün onayıyla almış bulunmaktayız. Hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Son olarak konuşan Erzincan Valisi Mehmet Makas ise konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “Bugün Erzincan’ımızda bereketli bir gün daha yaşıyoruz. Allah bereketini arttırsın. Dolayısıyla hem Ticaret odamız için hem halkımız hem özel idaremiz hem de Milli Eğitim camiamız için bereketli güzel bir gündeyiz. Ben öncelikle eseri ortaya koyan Sayın Tanoğlu’na ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. Malumunuz burada bir okul binamız vardı. Bu okula karşılık 70 milyon TL değerinde 3 okul. Dolayısıyla yaptığı bina da 80 milyon TL olunca biz çok çok kamu olarak karlıyız. Eğitim camiasına vermiş olduğunuz bu katkıdan dolayı teşekkür ediyorum”

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası yeni hizmet binası temel atma töreninde gerçekleştirilen protokol konuşmalarının ardından Erzincan İl Müftüsü Burhan Çakır tarafından okunan dualarla devam edildi. Ardından inşaat alanına gelen İl protokolü yeni hizmet binasının inşaatının ilk temel harcının dökülmesi için düğmeye bastı. İlk temel harcının dökülmesi esnasında kurbanlar kesildi ve dualar edildi.