Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erzincan’da Tarımsal Yatırımlar Devam Ediyor

Erzincan'da gelişmeye başlayan seracılık ve hayvancılık sektöründe yatırımlar devam ediyor

Erzincan'da gelişmeye başlayan seracılık

Erzincan’da gelişmeye başlayan seracılık ve hayvancılık sektöründe yatırımlar devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulanan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Erzincan’da yeni yatırımlar yapılmaya devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı yapılan tarımsal yatırımlara %50 oranında hibe desteği sağlıyor.

Merkeze bağlı Yalınca Köyü’nde Ömer Uysal tarafından yapılan proje ile 2000 m² kapalı alan sahip küçükbaş hayvan ağılı ve Ulalar’da ATK Hizmet Oto. Tar.İnş.Gıda San.Ltd.Şirketi tarafından inşa edilen 2000 m² sera inşaatı devam ediyor.

Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürü Murat Şahin, devam eden inşaatlarda incelemelerde bulundu. İşletmeyi sahiplerine tarıma yaptıkları yatırımdan dolayı teşekkür eden İl Müdürü Şahin, Erzincan’da seracılığın ve hayvancılığın gelişmeye müsait bir sektör olduğunu kaydederek bu alandaki yatırımların artmasını dilediklerini söyledi. Sebzecilik ve seracılığın Erzincan için son derece uygun bir sektör olduğunu vurgulayan İl Müdürü Şahin, özellikle gençlerin bu sektörlerde yatırım yapmasının Erzincan tarımının geleceği açısından büyük önem taşıdığını söyledi. Erzincanlı gençlerin Tarım Bakanlığının uyguladığı hibe ve destekleme modellerini en iyi şekilde değerlendirmelerini isteyen Murat Şahin, ‘tarım geleceğin sektörüdür. Uzun vadede tarım sektörü en iyi yatırım araçlarından biridir’ diye konuştu.