Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erzincan’da Yapı Stoğu Değerlendirme Komisyonu Kuruldu

Erzincan’dan Deprem Bölgesine Gönderilen Yardımlar ile İlgili Toplantı Yapıldı

Erzincan’dan Deprem Bölgesine Gönderilen

Erzincan’dan Deprem Bölgesine Gönderilen Yardımlar ile İlgili Toplantı Yapıldı

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler sonrasında bugüne kadar toplanan yardımlar ve Erzincan’da devam eden yardım toplama faaliyetleri ile ilgili olarak Vali Vekili Mehmet Deniz Arabacı başkanlığında toplantı gerçekleştirildi.

AFAD İl Müdürlüğü Toplantı salonunda düzenlenen toplantıya; Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala, Belediye Başkanı Bekir Aksun, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, 59. Topçu Eğitim Tugayı Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kasa, Vali Yardımcıları Yunus Emre Temel ve Ömer Özbay, ilgili kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile mesleki odaların yöneticileri katıldı.

Toplantı kapsamında yaptığı konuşmasına, tüm Erzincanlılara yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür ederek başlayan Vali Vekili Mehmet Deniz Arabacı, konuşmasının devamında, “Hemşehrilerimizin destekleriyle ilimizde toplanan yardımları, AFAD Başkanlığı tarafından yapılan planlamaya göre ilimizden deprem bölgesine göndermeye devam ediyoruz. Bugüne kadar ilimizden afet bölgesine 491 araç yardım malzemesi gönderildi. Yardım faaliyetlerimiz devam etmektedir. Bu kampanyaya desteklerini esirgemeyen tüm vatandaşlarımıza, iş adamlarımıza, STK’larımıza siyasi partilerimize, meslek odalarımıza, yerel yönetimlerimize, kamu kurumlarımıza, katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi

Daha sonra sırasıyla EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Belediye Başkanı Bekir Aksun, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Davut Ala ve Erzincan Milletvekili  Süleyman Karaman yaptıkları konuşmalarda, tüm Erzincanlılara yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür ettiler.

Yapılan konuşmaların ardından ilde toplanan yardımlara ait bilgiler ile gerek ilde gerekse de deprem bölgesinde kurumlar ve STK’lar tarafından yapılan çalışmalar sunu eşliğinde katılımcılara aktarıldı.

Yapılan sunumun ardından, katılımcılar yapılan çalışmalar hakkında bilgi alış verişinde bulunarak koordinasyon faaliyetlerini paylaştılar.

ERZİNCAN YAPI STOĞU DEĞERLENDİRME KOMİSYONU KURULDU

Yapılan toplantının devamında; Erzincan Belediye Başkanlığı, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi, Erzincan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ve Erzincan İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği personellerinden oluşturulan “Erzincan Yapı Stoğu Değerlendirme Komisyonu” Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Ufuk Kandil tarafından komisyonun yapacağı çalışmalara ilişkin bilgiler verildi.

Toplantı, Prof. Dr. Hakan Yalçıner tarafından “Olası Erzincan Depremi Öncesinde Neler Yapabiliriz” konulu sunum ile sona erdi.