Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Geleneksel Toplu Sünnet Şöleni Yapıldı

Erzincan Belediyesi Geleneksel Toplu Sünnet Şöleni Yapıldı

Erzincan Belediyesi Geleneksel Toplu

Erzincan Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Toplu Sünnet Şöleninde bu yıl 130 çocuk sünnet ettirildi. Esentepe Mesire alanında yapıldı.

Erzincan Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen Geleneksel Sünnet Şöleninde, Erzincan’da ikamet eden ve maddi imkanı bulunmayan 130 çocuk Erzincan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün koordinesinde modern cerrahi yöntemlerle, steril koşullarda ücretsiz olarak sünnet ettirildi.

Geleneksel Sünnet Şöleni Erzincan Belediyesi tarafından alınan Sünnet Elbiselerini giyinen çocukların ilk önce Terzi Baba Türbesini ziyaret etmesiyle başladı. Terzi Baba Türbesi ziyaretinin ardında Çocuklar Aileleri ile birlikte Esentepe Mesire alanında düzenlenen şölene katıldılar.

Sünnet Şöleninde konuşma yapan Belediye Başkanı Bekir Aksun şunları ifade etti; “ Erzincan Belediyesi olarak Geleneksel olarak şimdiye kadar yürütmüş olduğumuz Sünnet Şölenleri pandemi sürecinde sekteye uğrasa da daha sonra Doktor eşliğinde devam etti. 130 çocuğumuzun sünnetini yaptırdık. Devamını yine halkımıza duyurarak sağlayacağız.

Memleketin her köşesinde güzelliklerle dolu geleceğimizin sigortası, teminatı olan bu çocuklarımıza bizler yerel yönetim olarak, sizler Erzincanlılar olarak sahip çıktınız hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bütün çocuklarımıza geçmiş olsun diyor, sağlıklı başarılı hayırlı bir gelecek diliyorum. İyi ki varsınız, Can Erzincan’ı yürekten selamlıyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardın Vali Yardımcısı Mehmet Deniz Arabacı, Belediye Başkanı Bekir Aksun ve Protokol mensupları tarafından sünnet ettirilen çocuklara hediye verildi.

Geleneksel Sünnet Şöleni programında daha sonra Palyaço gösterisi, Erzincan Belediyesi Mehteran Takımının Konseri ve yerel sanatçıların sahne aldığı konserlerde vatandaşlar ve çocuklar unutulmaz güzel bir gün geçirdiler.