Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gün: Tatil yok tebdil var

Erzincan Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından TÜBİTAK 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasına yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün burada yaptığı konuşmada 2 haftalık zaman süreci içerisinde öğrencilerimiz tatil yapacaklar dinlenecekler ama siz saygıdeğer idareci arkadaşlarımız ve öğretmen arkadaşlarımız bizim için tatil yok tebdil var dedi.

Erzincan Milli Eğitim Müdürlüğü

Erzincan Lisesi Aydın Doğan Öğrenci Merkezi ve Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, okul müdürleri ve müdür yardımcıları katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, 2018 Yılında Erzurum bölgede ortaokul öğrencilerinin TÜBİTAK proje yarışmasında toplam 2 bin 544 proje başvurusunun 2 bin 112’sinin Erzincan’dan yapıldığını belirterek yaptığı açıklamada, ‘’2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının 1. Döneminin Cuma günü itibariyle tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde 41 bin 35 öğrencimize vermiş olduk. Şuanda Ortaokullarda görev yapan Müdür ve müdür yardımcısı arkadaşlarımızla beraberiz. Bu 2 haftalık zaman süreci içerisinde öğrencilerimiz tatil yapacaklar dinlenecekler ama siz saygıdeğer idareci arkadaşlarımız ve öğretmen arkadaşlarımız bizim için tatil yok tebdil var. 1. Dönemin genel bir değerlendirmesini okuldaki işleyişi yapılan bütün çalışmaları akademik yönden, sosyal yönden, kültürel yönden, sportif yönden, proje yönden veliler yönünden bunları 2 hafta boyunca şöyle bir kafa yoracaksınız inşallah ve 2. Dönemin başında öğretmen arkadaşlarımızda döndükten sonra bunun genel bir değerlendirmesini 1. Dönem ve 2. Dönemin yapılacak olan çalışmalarla ilgili hedef belirleme açısından bizim için bir fırsat olacak. Bizim için bu fırsatları değerlendirmek, öğrencilerimiz açısından çok önemli. 2023 Vizyonuyla ilgili çalıştık, çalıştınız çalıştaylar yaptık, il nihai raporunu 17 Ocakta Milli Eğitim Bakanlığımıza gönderdik. İlçe çalıştaylarımızı yaptık, il çalıştayımızı yaptık burada bazı arkadaşlarımızda buna katıldılar. Biz ilimizin nihai raporlarını Bakanlığı gönderdik. 2023 Vizyonunun içerisinde öğrencilerimize bildiklerini, sürekli kendini yenileyen öğretmen  öğrenciyi sürekli zinde tutacak, dinç tutacak, okulunu zinde tutacak, veliyi zinde tutacak yarınla ilgili çalışmaları olacak işte oda proje tabanlı çalışmadan geçiyor. 
“2 bin 544 projenin 2 bin 112’si Erzincan’dan”
Tüm Türkiye’deki projelerin 2 bin 544’ü Erzurum bölgesinin ama Erzurum bölgesinin 2 bin 112’si bizden gitti. Okul gelişim planında okullarımızın durumuna göre bir plan ortaya koyacağız. Güçlü yönlerimizi, zayıf yönlerimizi bunlar kağıtta kalmasın. Zayıf yönümüz neyse ona yöneleceğiz ve ilk günden itibaren 2023 vizyonunda ki makasın açıklığını biraz daha daraltmaya çalışacağız. 2. Dönem yapacağımız en önemli çalışmalardan bir tanesi siz şuanda saygıdeğer arkadaşlarımızın yapacağı çalışma ki eğitim sistemi içerisinde ki halkalarının birinin sıkıntısı bir diğerini ciddi etkiliyor. Temeldeki sıkıntı okul öncesinden ilkokula, ilkokuldan ortaokula, ortaokuldan liseye sirayet ediyor ve bunların her biri büyüyerek sirayet ediyor. Bizim en önemli bu 2. Dönemli çalışmamız 8. Sınıflarla ilgili olarak Mesleki Teknik Eğitimin ciddi anlam ve önemini belirtmek durumunda ve zorundayız. ‘’ dedi.