Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İl Müftüsü Muharrem Gül Görevine Başladı

Erzincan İl Müftülüğü görevini yürütmek üzere Erzincan'a gelen İl Müftüsü Muharrem Gül ‘bismillah’ diyerek görevine başladı.

Erzincan İl Müftülüğü görevini

Cumhurbaşkanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığının, uhdesine tevdi ettiği Erzincan İl Müftülüğü görevini yürütmek üzere Erzincan’a gelen İl Müftüsü Muharrem Gül ‘bismillah’ diyerek görevine başladı.

Göreve başlama münasebetiyle yaptığı açıklamada müftü Gül, “Din-i Mübin-i İslâm’a ve aziz Müslümanlara hizmetkâr olmayı bizlere lütfeden Rabbime sonsuz şükürler olsun. Mukaddes davanın, ulvi gayenin neferleri olarak bu kutlu hizmet yarışında hep beraber bayrağı daha ileriye götürmenin mücadelesini vereceğiz. Mukaddes Kitâbımızın bize öğrettiği; “Rabbim! (Gireceğim yere) doğruluk ve esenlik içinde girmemi sağla. (Çıkacağım yerden de) beni doğruluk ve esenlik içinde çıkar. Katından bana yardımcı bir kuvvet ver.” (İsrâ; 17/80) Duâsıyla, iyilik, güzellik ve hayırlı hizmetlerde bizi muvaffak kılmasını Rabbimizden niyaz ediyor, özelde güzel Erzincan’ımıza, genelde ise milletimize ve Âlem-i İslâm’a Hak yolda terakkî ve esenlikler diliyorum.” diyerek duygu ve düşüncelerini dile getirdi.