Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kemah Tuzlaköy Barajı’nda Çalışmalar Devam Ediyor

Erzincan Kemah Tuzlaköy Barajı’nda Çalışmalar Aralıksız Devam Ediyor

Erzincan Kemah Tuzlaköy Barajı’nda

Erzincan Kemah Tuzlaköy Barajı’nda Çalışmalar Aralıksız Devam Ediyor

               

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

Erzincan ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynuyor.

Erzincan Kemah Tuzlaköy Barajında çalışmaların devam ettiğini açıklayan DSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca, ‘Çalışmaları devam eden Erzincan Kemah Tuzlaköy Barajının tamamlanması ile barajda depolanacak su ile 2 bin dekar tarım arazisinin sulanmasının sağlanacağını’ söyledi.

‘Baraj gövde dolgusunun %65 civarında tamamlandığını’ ifade eden Genel Müdür Akca, gövde dolgu imalatları ve dolusavak imalatları devam etmektedir. Temelden yüksekliği 42 metre ve su depolama kapasitesi 0,78 milyon m3 olan Erzincan Kemah Tuzlaköy Barajının tamamlanması ile 2022 birim fiyatları ile ülke ekonomisine yıllık 5 milyon TL katkı sağlaması hedeflenmektedir.’ dedi.