Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MAHALLELİ Soruyor BAŞKAN Cevaplıyor

MAHALLELİ Soruyor BAŞKAN Cevaplıyor Yavuz Selim Mahallesi'nde düzenlendi

MAHALLELİ Soruyor BAŞKAN Cevaplıyor

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun mahalle toplantılarında vatandaşlar ile bir araya geliyor.

Erzincan Belediyesi tarafından “MAHALLELİ Soruyor BAŞKAN Cevaplıyor” sloganı ile başlatılan Mahalle toplantıların ikincisi Yavuz Selim Mahallesi’nde yapıldı

Düzenlenen toplantıya, Erzincan Belediyesi Başkanı Bekir Aksun, MHP İl Başkanı Salih Aksu, MHP İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye birim müdürleri, Yavuz Selim Mahallesi Muhtarı Miktat Yurt, Türkiye Kamu-Sen Erzincan İl Başkanı Savaş Ağsu, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendika temsilcileri, TÜRKAV İl Başkanı Kürşat Yılmaz, Ülkü Ocakları İl Başkanı Bilgehan Çağrı Özarslan ve mahalle halkının katılımı ile gerçekleştirilen toplantı yoğun ilgi gördü.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda daha sonra 3 yıl içerisinde Erzincan Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar ve planlanan projelerin anlatıldığı tanıtım videosu izlendi.

Programda konuşma yapan Erzincan Belediyesi Başkan Yardımcısı İkram Çamur Yavuz Selim Mahallesinde yapılan çalışmalar hakkında mahalle sakinlerine bilgiler verdi. Çamur konuşmasında şunları ifade etti; “Erzincan Belediyesi olarak son 3 yıl içerisinde yapmış olduğumuz çalışmaların tanıtım videosunu izledik. Yavuz Selim Mahallemizin özelinde de mahallemizin eksik ve ihtiyaçları dikkate alınarak son 3 yıl içinde 1007 metre kare andezit, 3422 metre kare kilit parke olmak üzere 4 bin 429 metre kare kaldırım çalışması yapılmıştır. Asfaltı bulunmayan yollarımızda da 165 ton asfalt dökülerek asfaltsız yol kalmamıştır. Bunun haricinde 12 adet yeni yapılan binanın su ve kanalizasyon bağlantıları yapılmıştır. Mahallemize 1 adet yeni bir yeşil alan kazandırılmıştır. Mahallemizde çöpler günlük olarak alınmakta bunun yanında temizlik, su kanalizasyon, ulaşım ve ilaçlama işleri planlı bir şekilde devam etmektedir. “ dedi.

Yavuz Selim Mahallesi Muhtarı Miktat Yurt ise konuşmasında toplantının yapılmasından dolayı Erzincan Belediyesi Başkanı Bekir Aksun’a teşekkür etti. Muhtar Yurt konuşmasında şunları ifade etti; “Geçmişte de bu tür toplantılarımız olmuştu. Şu an Sayın Başkanımızla olmaktan mutluluk duyuyorum. Yavuz Selim mahallemizde sıkıntı olacak hiçbir problemimiz yoktur. Biz bu arada bize de ne kalır, Belediyemize teşekkür etmek kalır. Günlük çöplerimiz alınıyor. Bir iki sıkıntımız, bu tretuvar sıkıntımız vardı çok şükür onu da çözmeye çalışıyorlar. Özellikle temizlik konusunda ben bu dönem kadar rahat ettiğim kadar hiçbir dönem hatırlamıyorum. Özellikle Temizlik İşleri Müdürlüğümüze. Mahallemizde sıkıntımız yok. Yalnız sayın başkanım yeşil vadide 2 tane sokağımız var. Sizden tek isteğimiz oraların asfalt yapılması. Bunun dışında sizlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Düzenlenen programda son olarak konuşma yapan Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun konuşmasında şunları ifade etti; “Erzincan’ın tüm mahalleleri için konuşuyorum gerçekten hizmetin en iyisine layık. İnşallah biz Erzincan’da yaşayan tüm hemşehrilerimize layık olmaya çalışıyoruz, gece gündüz koşturuyoruz.

Mutlaka eksikliklerimiz vardır. Mutlaka ulaşamadıklarımız vardır. Kavuşturamadıklarımız vardır. Bunları dinlemek bire bir sizinle istişare edebilmek ve neleri öncelememiz gerektiğini sizlerden dinleyerek yapılması gerekenlerin sıralamasını birlikte başarmak için buradayız.

Erzincan Belediyesi olarak başladığımız günden bugüne Siyasi Partilerimizin tüm temsilcileri olan AK Parti, MHP, CHP ve İyi Parti Meclis üyelerimiz kararlarımızın yüzde 99’unda oy birliği vardır. Ben bu manada Erzincan’ımıza katkı sunan bu siyasi parti temsilcilerine şükranlarımı sunuyorum.

Erzincan birlikte yönetilebilir olduğunu gösterdiler, hepsi en güzelini, en iyisini nasıl başarabiliriz diye bir emek koydular. Bu manada da kendilerine teşekkür etmek istiyorum huzurlarınızda.

İyi ki varsınız” diye konuştu.

Belediye Başkanımız Bekir Aksun’un konuşmasının ardından Soru – Cevap kısmına geçildi. Mahalle halkının istek ve sorunlarını dinleyen Başkan Aksun, Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleri ile vatandaşların sorularını cevaplandırdılar.

Programın son bölümünde ise Yavuz Selim Mahallesi Muhtarı Miktat Yurt, Belediye Başkanı Bekir Aksun’a Mahallede yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ederek Plaket taktim etti.