Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Milletvekili Karaman "2024 Erzincan Yılına Müjdelerle Başlıyoruz ve Devam Edeceğiz !"

2024 Erzincan Yılına Müjdelerle Başlıyoruz ve Devam Edeceğiz !

2024 Erzincan Yılına Müjdelerle

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Erzincan’dan 2 projenin yatırım programına alındığını kaydederek müjdeli haberi verdi “Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı 2 önemli projemizi yatırım programına almıştır.”

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, açıklamasında

“Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı’nın Resmi Gazete ’de yayımlayarak 2 önemli projelerimizi yatırım programına almıştır. Erzincan’ımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Projenin biri:

Tarıma Dayalı Besi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (Besi OSB)

Erzincan’da Hayvancılığın gelişmesi ve merkez mahallelerimizde bulunan ahırların dışarıya taşınması bakımından da önemli olan Besi Organize Sanayii ;Erzincan Merkez Dereyut köyünde kurulacak.

130 Hektarlık arazi içerisinde; 17000 Büyükbaş kapasiteli ; 92 adet parsel ’de 1000 kişiye istihdam sağlanacak ; yıllık 7 bin 650 kg et üretimi planlanmaktadır.

Erzincan Tarıma Dayalı Besi Organize Sanayii Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından 2024 Yatırım Programına alınmıştır .

Ayrıca 2. Projemiz olan ve  D-100 karayolu üzerinde bulunan; Erzincan SS Organize Örnek Küçük Sanayi Sitesi yaklaşık 350 bin m2 araziye sahip sanayi sitesidir.

3.Etap işyerleri olarak Sanayi Bakanlığı destekli 17 bin m2 arazi içerisinde 58 adet işyeri yapılacak olan Organize Örnek Küçük Sanayi Sitesi Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından 2024 yatırım programına alınmıştır.

Yatırımlarımızın onaylanmasında desteği olan Başta; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman  Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı ve ekibine, Sanayi ve teknoloji Bakanımız Sayın Mehmet Fatih Kaçır ve ekibine, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanımız Sayın İbrahim Şenel’e, her konuda yanımızda olan Valimiz Sayın Hamza Aydoğdu’ya ve emeği olan herkese şükranlarımı sunuyorum. Erzincan’ımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” Dedi