Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Odin çocukların ilgi odağı oldu

Erzincan’da, polis ekiplerince uygulama noktasında durdurulan tırda, 1 ton 271 kilogramlık miktar ile Cumhuriyet tarihinde tek seferde en fazla eroinin yakalamasına katkı sağlayarak, gözbebeği haline gelen narkotik köpeği 'Odin', çocukların ilgi odağı oldu.

Erzincan’da, polis ekiplerince uygulama

Erzincan Bilim Sanat Merkezi’nde düzenlenen programda Cumhuriyet tarihinde tek seferde en fazla eroinin yakalamasına katkı sağlayarak, gözbebeği haline gelen narkotik köpeği ‘Odin’, çocukların ilgi odağı oldu.

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince uyuşturucu ile mücadele kapsamında 5 Aralık 2018 tarihinde Erzurum-Erzincan karayolu uygulama noktasında yürütülen denetimlerde Van’dan İstanbul’a gitmekte olan bir tır durdurulmuştu. Yapılan denetimde narkotik dedektör köpeği Odin’in, tırın dorsesine tepki vermesi üzerine hayvan kuyruk yağlarının bulunduğu dorse de arama çalışması başlatılmıştı. Arama sonrası hayvan kuyruk yağlarının içerisine gizlenmiş vaziyette toplam ağırlığı bir ton 271 kilogram eroin maddesi ele geçirilmişti.

Erzincan Bilim Sanat Merkezi Müdürü Yıldız Ertunç, Erzincan İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinden Odin’in eğitmeni olan polis memuru Muhammet Oğuz Alan, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılmış olduğu programda Erzincan Bilim Sanat Merkezi’nin organizasyonu ve Erzincan İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün katkılarıyla narkotik dedektör köpeği “Odin’in” sahada gerçekleştirmiş olduğu başarılı çalışmalar, Erzincan Bilim Sanat Merkezi’nde öğrenim gören çocuklara aktarıldı.

Aileleriyle birlikte Erzincan Bilim Sanat Merkezi’nde düzenlenen programda katılım sağlayan çocuklar, Erzincan İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmalar hakkında bilgi sahibi olurken, narkotik dedektör köpeği “Odin” ile oynayarak ta doyumsuz bir gün yaşadılar.

Düzenlenen etkinlik ile aile ve çocuklara hayvan sevgisi ve hayvan haklarının öneminin anlatılmasının yanı sıra, görev köpeklerinin yetiştirilme sürecine yönelik de bilgi verildi.