Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sarıyer’de evler sel sonrası harabeye döndü

Sarıyer Ayazağa’da yaşanan sel felaketinden geriye kalanlar havadan görüntülendi. Sel mağduru ev sahipleri ilçe belediyesine tepki gösterdi.

Sarıyer Ayazağa’da yaşanan sel

Sarıyer Ayazağa’da yaşanan sel felaketinden geriye kalanlar havadan görüntülendi. Sel mağduru ev sahipleri ilçe belediyesine tepki gösterdi.

İstanbul’da etkisini gösteren yoğun yağış nedeniyle Sarıyer Ayazağa Mahallesi’nde taşan dere 4 evi sular altına bıraktı. 6’sı çocuk 12 kişi itfaiye ekiplerince kurtarıldı. Yağışın durmasının ardından sular altında kalan evlerde tahliye çalışmaları gerçekleştirildi. Yıllardır her yağışın ardından aynı sıkıntıyı yaşayan mahalle sakinleri Sarıyer Belediyesinin duruma müdahale etmemesinden yakındı. Sel sonrası harabeye dönen evler ve felaketin geride bıraktıkları havadan görüntülendi.

“DEREYİ AÇMAMIZA ENGEL OLUYORLAR”

Sel mağduru İmdat Arslan, “Gece 3 buçukta yataktan kalktık. Evin kapısına su dayanmıştı. Bir şeylerle engellemeye çalıştım. Bir türlü başaramadım. Yaşlı annemi itfaiye çıkardı. Kendim de suya gömülerek çıktım. Hiçbir malzeme kurtaramadım. Derenin önü kapalı. Bir şahsın yeri var. Pislikleri dereye dolduruyor. Önü tamamen kapanıyor. Dereyi açmamıza engel oluyorlar” dedi.

“SARIYER BELEDİYESİNE SESLENİYORUM; BANA BİR YARDIMCI OLSUN”

Sarıyer Belediyesine seslenen Arslan, “Gereken yerlere gidiyorum. Hiç kimse gelmiyor. 10 senedir uğraşıyorum. Geliyorlar. İki kepçe alıyorlar. Gidiyorlar. Gereken yapılacak diyorlar. Hiç ilgilenmiyorlar. Canlı yayın gelince galiba ilgilenecekler. Akşam 11’de aradım. ‘Dere taşıyor’ dedim. Hiç kimse ilgilenmedi. Sabah 5.30’da aradım. Eve su girdi. Hiç kimse gelmedi. Sarıyer Belediyesine sesleniyorum. Bana bir yardımcı olsun. Bir duvar çekilmesini istiyorum. Derenin temizlenip yapılmasını istiyorum. Bu zamana kadar hiçbir şey yapılmadı” diye konuştu.

(Caner Sönmez – Murat Kemaş /İHA)