Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

"Uluslararası Erzincan Kısa Film Festivali”

"Uluslararası Erzincan Kısa Film Festivali”nin Hazırlıklarına Başlandı.

"Uluslararası Erzincan Kısa Film

Kültür ve Turizm Bakanlığınca kabul edilerek desteklenen ve bu yıl Erzincan Medeniyet Sanat ve Turizm Derneğince 5.si düzenlenecek olan “Uluslararası Erzincan Kısa Film Festivali”nin hazırlıklarına başlandı.

Erzincan Valiliği himayelerinde, Erzincan Belediyesi ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nin destekleriyle 19-23 Ekim 2023 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan ve 5 gün sürecek olan festival için başvurular, önümüzdeki günlerde sinemaseverlere duyurulacak.

Önceki serilerinde ulusal olduğu kadar uluslararası alanda da yoğun ilgi gören festivalde bu sene, kısa filmler; “Kurmaca, Belgesel ve Erzincan” içeriğiyle 3 farklı kategoride yarışacak olup, konularında uzman akademisyen, oyuncu ve sanatçılar tarafından değerlendirilerek 23 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan tören ile ödüller sahiplerini bulacak.

Bu yıl 5.si düzenlenecek olan Uluslararası Erzincan Kısa Film Festivali’nin,Erzincan’da sanatın gelenekselleşmesine büyük katkı sağlamaya devam edeceğine inandığını belirten Vali Mehmet Makas, emeği geçenlere teşekkür ederek ilimize hayırlı olmasını diledi.