Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Vatandaşlar Toplu Taşıma İşinden Memnun

Toplu Taşımada İlk 4 Günde 2 Bin 400 Vatandaş Ücretsiz Faydalandı.

Toplu Taşımada İlk 4

Toplu Taşımada İlk 4 Günde 2 Bin 400 Vatandaş Ücretsiz Faydalandı.

Vatandaşlar 9 Belde ve 3 Köyde başlatılan Toplu Taşıma işinden memnun. Erzincan Belediyesi tarafından 01 Ocak 2023 tarihinde 9 Belde ve 3 Köyde başlatılan Toplu Taşıma işinden ilk 4 günde 2 Bin 400 Vatandaş ücretsiz faydalandı.

31 Mart 2019 tarihinde Erzincan Belediyesi sınırları içerisinde yer alarak Mahalle statüsüne geçen 9 Belde ve 3 Köy’de, Erzincan Belediyesi tarafından 01 Ocak 2023 tarihinden itibaren başlatılan, vatandaşların memnun kaldığı ve bu önemli hizmetten dolayı teşekkür ettikleri Toplu Taşıma işi devam ediyor.

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Belde ve Köylerde taşıma hizmetinden yararlanan vatandaşların kendilerine memnuniyetlerini dile getirdiklerini ifade ederek bu taşıma hizmetinin şehre ve vatandaşlara tekrar hayırlı olmasını diledi.

Belediye Başkanı Bekir Aksun açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “Böyle bir görevin olmaması için 3 yıl mücadelede verdik. Gelinen noktada Erzincan Belediyesi olarak, Belediyemiz sınırları içerisine girip Mahalle statüsü kazanan 9 Belde ve 3 Köyümüzde toplu taşıma işini 01 Ocak 2023 tarihi itibarı ile başlattık.

Biz toplu taşıma işine başlamadan önce bu bölgelerde yaşayan 65 yaş üstü vatandaşlarımız, Engelli vatandaşlarımız, Şehit yakınlarımız, Gazilerimiz gibi birçok vatandaşımız toplu taşımadan ücretsiz faydalanması gerekirken bundan mahrum kalıyorlardı. Bu haklarından faydalanamadıkları içinde şikayetlerini dile getiriyor bizden her zaman talepte bulunuyorlardı.

Çalışmalarını vatandaş ve hizmet odaklı sürdüren Erzincan Belediyesi olarak toplu taşıma işine başlayalı henüz bir hafta bile olmamışken yaklaşık 10 Bin vatandaşımıza taşıma hizmeti verdik ve bu vatandaşlarımızdan 2 Bin 400 kişiyi ise ücretsiz taşıdık.
 
Bizim hiç kimseyle rekabet etmek gibi bir derdimiz yok, olmazda. Bizim tek isteğimiz vatandaşımıza huzurlu ve rahat bir şekilde taşıma hizmeti sunmak.

Başlattığımız bu taşıma hizmetimizin şehrimize ve vatandaşlarımıza tekrar hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.