Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Zekât Bilgilendirme Toplantısı” Yapıldı

Erzincan İl Müftülüğü, personele yönelik “Zekât Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleştirildi.

Erzincan İl Müftülüğü, personele

Erzincan İl Müftülüğü, personele yönelik “Zekât Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleştirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde zekât konusunda vatandaşları bilgilendirmek ve zekât bilincinin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla “Zekât Bilgilendirme Toplantıları” düzenleniyor.

Bu kapsamda Erzincan İl Müftülüğü ev sahipliğinde “Zekat Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi. Erzincan İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda ve Fuaye Salonu’nda farklı saatlerde gerçekleştirilen toplantılara Diyanet İşleri Başkanlığı İrşâd Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet Ünal konuşmacı olarak katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Erzincan İl Müftüsü Muharrem Gül, zekât ibadetinin önemine dikkati çekerek katılımcı personele teşekkürlerini dile getirdi.

Zekât ve diğer tüm hayrî hizmetleri hakkında bilgi veren Diyanet İşleri Başkanlığı İrşâd Hizmetleri Daire Başkanı Ahmet Ünal slaytlar eşliğinde personele sunum yaptı.

Salonlardaki toplantı sunumlarının ardından Erzincan Esentepe Sosyal Tesisleri’nde de bir araya gelen Erzincan’ın hayırsever iş insanları ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın mütevelli heyetine hitaben yine Türkiye Diyanet Vakfı’nın  Türkiye’de ve dünyanın mazlum ve mağdur coğrafyalarındaki muhtaçlara ulaştırdığı yardımlar ve hayır hizmetlerine dair detayları aktardı.