Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erzincan Gençleri Türkülerine Sahip Çıkıyor

Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yeni bir kültürel organizasyonuna daha imza attı.

Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma

Erzincan’da gerçekleştirdikleri sosyal yardımlaşma faaliyetleri ile insanların gönüllerinde taht kuran Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yeni bir kültürel organizasyonuna daha imza attı. Dernek üyeleri Erzincan’ın unutulmaya yüz tutmuş sanatçılarının eserlerini tekrar gün yüzüne çıkarmak için organizasyonlar düzenliyor. Her hafta farklı bir köy odasında program düzenleyen dernek üyeleri kurdukları fasıl ekibiyle aynı zamanda Erzincan’a ait yöresel ürünlerin de tanıtımını yaparak  Erzincan’ın değerlerine sahip çıkıyor. Organizasyonlar kadrajerzincan sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanarak dinleyicilerin isteklerine de yer veriliyor.

Yaptıkları organizasyon hakkında bilgi veren Erzincan Gönüllü Gençler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nden Faruk Kocatürk “Erzincan Anadolu’nun en eski kültür merkezlerinin olmasının yanı sıra farklı medeniyetlere de ev sahipliği yapmış ve bir çok yazar, şair yetiştirmiş  deyişler, ağıtlar ve türkülerin ev sahibi olmuştur. Şemsi Hayal, Salih Baba, Aşık Davut Sulari, Kemahlı Tabir, Aşık Beybani, Aşık Müslüm Akbaba, İsmail Daimi Erzincan halk ozanlarındandır. Ancak günümüze kadar  bir çok isim ve eserleri unutulmaya yüz tutmuştur.

Erzincan kültürünü unutturmamak ve değerlerimize sahip çıkmak için Erzincan Gönüllü Gençler Derneği olarak her hafta Çırağan Kültür Evinde ve köy odalarında türkülerimizi şiirlerimizi yaşatmak için buluşuyoruz. Değerlerimizi unutmamak ve unutturmamak adına yaptığımız bu çalışmada bizlere destek olan herkese teşekkür ederiz.” Dedi.