Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yüzlerce Erzincanlı Şehitler İçin Yürüdü

Erzincan’da yüzlerce vatandaş Suriye’nin İdlib bölgesinde şehit olan askerler için ellerinde Türk bayraklarıyla Cumhuriyet meydanından Askerlik şubesine kadar yürüdüler.

Erzincan’da yüzlerce vatandaş Suriye’nin

Haber: İbrahim Gürler 

Yüzlerce Erzincanlı idlib’de şehit olan askerler  için kentin merkezinde ellerinde bayraklarla yürüyüş yaparak şehitlerine sahip çıktı. Ellerinde bayraklarla yürüyen vatandaşlara, bazı vatandaşlar da araçlarla eşlik etti.

Erzincan’da Şehit Aileleri Koruma Derneği, Osmanlı Ocakları ve Gönüllü Gençler derneği üyeleri tarafından düzenlenen şehitlere saygı yürüyüşü kapsamında yüzlerce vatandaş Cumhuriyet Meydan’ında bir araya geldi. Dev Türk bayrağını meydanda dalgalandıran vatandaşlar ‘şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları attı. Şehitler için kesilen kurbanın ardından tüm şehitler için Kuran-ı Kerim okundu. Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından vatandaşlar yoğun yağmura rağmen ellerinde İdlib şehitlerinin fotoğrafları ve Türk bayrakları ile Cumhuriyet Meydanı’ndan Ordu Caddesi üzerinde bulunan Askerlik Şubesine kadar yürüdü.

Erzincan Şehit Aileleri Koruma Derneği Başkanı Abdulkadir Zengin yaptığı açıklamada, şehitlerin emanet bıraktığı toprakların her geçen gün daha anlamla yoğrulduğunu söyledi.  Zengin, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;  “Ülkemizin bekası milletimizin devamı için İdlib’de olduğumuzu herkes bilmeli” İdlib kırsalında Türk askerinin tesadüfen orada olmadığını ifade eden Zengin, “Mazlum coğrafyada mazlum insanlara kol kanat germek ve barışın teminatı olmak üzere İdlib kırsalında bulunan kahraman Mehmetçiğimize Esad rejim güçleri tarafından haince saldırı düzenlenmiştir. Bu saldırıda 33 kahraman askerimiz şehit edilmiş, onlarca askerimizde yaralanmıştır. Bu hain saldırıya haçlı zihniyeti her zaman olduğu gibi kayıtsız kalmış, basit ve sırt sıvazlar gibi acımızı paylaşır açıklamalar yapmışlardır. Her zaman olduğu gibi bizleri yanıltmamış, kendilerinden bekleneni yapmışlardır. Şehitlerimizin bize emanet olarak bıraktığı bu topraklar, her geçen gün daha ağır bir anlamla yoğrulmaya devam etmektedir. Allah bizlere şehitlerimizin ardından aynı bilinçle yaşamayı nasip etsin. İdlib kırsalında olmamız bir tesadüf değildir. Bu konuda başka çaremiz kalmamıştır. Ülkemizin bekası milletimizin devamı için orada olduğumuz herkes tarafından bilinmelidir. Ne işimiz var orada diyenlere evet tamda olmamız gereken yerdeyiz diyorum. Bu süreçte kısasa kısas başlatan devletimizin ve milletimizin koşulsuz yanında olduğumuz bilinmelidir. Bu hain saldırıyı en ağır şekilde kınıyor ve lanet ediyoruz. Büyük Türkiye Cumhuriyeti Devletinin gelecekte tam bağımsızlığı için, canlarını seve seve feda eden kahraman vatan evlatlarına Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifalar diliyorum. Yüce Türk milletinin baş sağ olsun” diye konuştu.

Yürüyüş sonunda yüzlerce vatandaş hep birlikte İstiklal Marşı’nı okuduktan  sonra dağıldı.