Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

2 bin 500 Kişiye Yangın Eğitimi

Erzincan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Eğitim Amirliği Tarafından 2 Yılda 2 bin 500 Kişiye Yangın Eğitimi Verildi

Erzincan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü

Haber: İbrahim Gürler

Erzincan Belediyesi  İtfaiye Müdürlüğü yeni tesislerine kavuştuktan sonra adeta bir eğitim merkezi olup şimdiye kadar yaklaşık 2500 kişiye ‘yangın’ konu başlığı altında eğitimler verdi.

20 özel ve resmi kurum, 6 eğitim kurumuna yangın konu başlığı altında hem teorik hem de uygulamalı olarak yangın tatbikatı yapan İtfaiye müdürlüğü Eğitim Amirliği 2019 yılında Erzincan’da bütün kurumlarda eğitim vermeyi planlıyor.

YENİ İTFAİYE BİNASI İLE EĞİTİMLER ARTTI

Yeni itfaiye binası yatakhaneler, dinlenme alanları, spor, eğitim ve yemek salonları, kapalı ve ısıtmalı araç park alanı ile hem personelim tüm ihtiyaçlarının karşılandığı hem de ferah ve geniş ortamıyla eğitimler için uygunluğuyla Erzincan için yapılan en önemli yatırımlardan biri oldu.

Son olarak İtfaiye Müdürlüğü Eğitim Amirliği tarafından İl Jandarma Komutanlığındaki bedelli askerlere -Hava Savunma Taburu ve Genaral Mahmut Berköz Kışlasındaki Askerlere Yangın bilgisi, yangından korunma tedbirleri, söndürme maddeleri ve söndürme yöntemleri konularında teorik eğitim verilip ardından yangın tatbikatı yaptı.