Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK Parti Kemah Belediye Başkan Adayı Recep İlter Projelerini Anlattı

AK Parti Kemah Belediye Başkan Adayı Recep İlter, Kemah için yapmayı planladığı projeleri anlattı.

AK Parti Kemah Belediye

AK Parti Kemah Belediye Başkan Adayı Recep İlter, Kemah için yapmayı planladığı projelerini anlattı. İlter Kemah’ın öncelikli probleminin konut olduğunu belirtti. Başkan Adayı İlter yaptığı açıklamada; “

“Kemah’ın konut ihtiyacını karşılamak ve yerleşim alanlarını geliştirmek amacıyla, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından başlatılan, TOKİ Başkanlığı tarafından yürütülen “TOKİ Konutları Projesi” ile şehir merkezine modern konutlar inşa edilecektir. Proje kapsamında şu bölgelere konutlar planlanmaktadır:

Göğüsbağı Mahallesi (120 Adet 2+1 Konut), Çarşı Mahallesi (104 Adet 2+1 Konut), Pörhenkbaşı Mahallesi (60 Adet 3+1 Konut) konut yapılacaktır.

Cirgişin Mahallesi’nde bulunan ve konut alanı olarak ayrılan 70 dönüm araziye tek tip proje kapsamında müstakil evlerin yapımı için arsa satışı yapılacaktır. Bu proje ile Kemahlıların konut ihtiyacına yanıt verilirken, mahallenin kalkınması ve yerleşim alanlarının genişlemesi hedeflenmektedir.

Müstakil Ev Projesi, Cirgişin Mahallesi’nde yerel halkın konut ihtiyacını karşılamak ve yerleşim alanlarını genişletmek için önemli bir adımdır. Bu satışlardan elde edilen kaynak ile şehir içinde belediye bünyesinde sosyal konutlar yapılarak konut ihtiyacına katkı sağlanacaktır.” Dedi.

Başkan Adayı İlter konut probleminin çözümüne yönelik projelerin yanında üretim ve istihdama yönelik projelerin hayata geçirileceğini söyledi. İlter “Bu kapsamda Kemah’ın tarımsal potansiyelini güçlendirmek ve yerel ekonomiyi desteklemek amacıyla belediyemiz tarafından başlatılan “Sera Destek Projesi” ile ilçemiz sınırları içerisine 30 adet sera kurulacaktır. Bu seralar, seracılık yapmak isteyen vatandaşlarımıza kiralanacak ve İlk senesi için tüm kiracılara %50 fide, ilaç ve bakım desteği sağlanacaktır. Bu proje, Kemah’ın tarımsal üretimini artırmak, yerel ekonomiyi güçlendirmek ve vatandaşlarımızın geçimini sağlamak için önemli bir adımdır. Sera Destek Projesi ile yerel üreticilerin rekabet gücü artacak, tarımsal üretim çeşitliliği ve verimliliği artırılacak ve ilçenin kalkınması desteklenecektir.” İfadelerine yer verdi.

Kemah Belediye Başkan Adayı Recep İlter Kemah’ın tarımsal potansiyelini güçlendirmek ve çiftçilere destek olmak için, modern bir Soğuk Hava ve Hububat Deposu’nun ilçeye kazandırılacağını belirtti.

Kemah’ın ekonomik çeşitliliğini artırmak ve istihdam olanaklarını genişletmek amacıyla, tekstil sektöründe faaliyet gösteren iş adamlarıyla yapılan görüşmeler yaptığını belirten İlter ilçeye 60-100 kişilik çalışan kapasiteli bir tekstil atölyesi yapılacağını söyledi. Proje ile, başlangıçta 60 kişinin istihdamı sağlanarak ilçenin işsizlik sorununa bir nebze çözüm olacağını belirtti. Başkan adayı İlter açıklamasının devamında “Bu proje, Kemah’ın sanayi altyapısını güçlendirerek ekonomik çeşitliliği artıracak ve ilçenin istihdam potansiyelini genişleterek sosyal refahını artıracaktır. Ayrıca, tekstil atölyesi ile ilçenin üretim ve ticaret potansiyeli artacak ve Kemah’ın ekonomik büyümesine katkı sağlayacaktır” dedi.

Başkan Adayı İlter İlçede dezavantajlı gruplardan kadın ve çocuklara yönelik projeleri hayata geçireceklerini belirtti. İlter “İlçemizdeki kadınların ve çocukların sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla, “Kadın Yaşam Merkezi ve Çocuk Parkı Projesi” başlatılacaktır. Bu proje, kadınların güçlenmesini destekleyen bir merkez ile çocukların eğlenceli ve güvenli bir ortamda vakit geçirebilecekleri bir parkı içermektedir. Kadınların el becerilerini geliştirebilecekleri sanat ve zanaat atölyeleri kurulacağını, bu atölyelerde, el işleri, resim, seramik gibi birçok farklı sanat dalında kurslar düzenlenecek ve kadınların yeteneklerini keşfetmeleri desteklenecektir” dedi. Ayrıca kadınların sağlıklı yaşam ve spor yapmalarını teşvik etmek amacıyla bir fitness salonu da merkeze dahil edileceğini belirten İlter merkez bünyesinde çocuklar için tamamen sağlıklı ve etrafı korunaklı bir oyun alanı yapılacağını söyledi.

Başkan adayı İlter Sancak Şehri Kemah’ın turizm potansiyelini artırmak ve doğal güzelliklerini ziyaretçilere sunmak amacıyla turizme yönelik projeleri ivedilikle hayata geçireceklerini belirtti. Kemah’ın en büyük sorunlarından biri olan konaklama sorununu çözmek ve turizm potansiyelini artırmak amacıyla, eski Vakıflar Yurdu’nun bulunduğu alana bir otel yapılacağını söyleyen İlter “Bu proje, ziyaretçilere konforlu ve modern konaklama imkanları sunarak ilçenin turizm sektörünü güçlendirecektir” dedi.

Kemah’ın turizm potansiyelini artırmak ve doğal güzelliklerini ziyaretçilere sunmak amacıyla, “Doğa Turizmi ve Macera Parkı Projesi” başlatılacağını belirten Başkan adayı İlter “Bu proje kapsamında Sancaktepe’deki bungalov evlerin yanına bir camping alanı kurulacak ve ilçedeki çeşitli konumlara cross, off-road ve macera parkı alanları oluşturulacak” dedi. İlter ayrıca “Rafting için gerekli tesislerin başlangıç ve bitiş noktalarına yapılmasıyla da ilçe turizmine önemli katkı sağlayacaktır” dedi.

Kemah ilçe merkezine bir turizm ofisi yapılması ve bu ofiste turizm rehberi istihdam edilerek bölgenin ve ilçenin alanında kalkındırılması için bir proje başlatılacağını söyleyen İlter, “Bu proje, ilçenin turizm potansiyelini artırmak, ziyaretçilere kaliteli hizmet sunmak ve yerel ekonomiyi canlandırmak amacıyla planlanmıştır. Turizm ofisinde çalışacak deneyimli ve uzman turizm rehberleri istihdam edilecek ve ziyaretçilere rehberlik hizmetleri sunacaktır”  dedi.

 

Başkan adayı İlter Kemah’ın tarihî ve doğal güzelliklerini korumak ve turizm potansiyelini artırmak amacıyla, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile iş birliği yapılarak “Kemah Kalesi ve Tanasur Vadisi Ayazma Deresi Turizm Projesi” hayata geçirileceğini söyledi. İlter “Bu proje, hem tarihî bir yapı olan Kemah Kalesi’nin çevre düzenlemesini sağlamayı hem de doğal güzelliklere sahip Tanasur Vadisi Ayazma Deresi’ni turizme kazandırmayı hedeflenmektedir” dedi.

 

Başkan adayı İlter bu projelerin yanı sıra ilçenin gelişimine katkı sunmak amacıyla aşağıdaki projelerinde hayata geçirileceğini belirtti;

-Selçuklu Hamamı ve Kapalı Yüzme Havuzu Kompleksi Projesi

-Kemahlı Gençlere Eğitim Desteği

-Hayvan Barınağı Projesi

-Halı Saha Bakımı ve Soyunma Odaları Projesi

-Belediye  İş Hanı Projesi

-Taziye ve Konuk evi projesi

-Altyapı ve Yol Düzenleme Projesi

-Sulama Altyapısı Geliştirme Projesi

-Çevre Düzenlemesi ve Üst Yapı Çalışmaları Projesi

-Çarşı Meydanı Düzenleme Projesi