Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Akar 2021’den Umutlu

Erzincan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Akar, 2020 yılını değerlendirdiği açıklamasında, "Büyük umutlarla başladığımız ama ne yazık ki tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de zor geçen bir yılı geride bırakmak üzereyiz. Bulunan aşılarla birlikte, öngörüldüğü gibi 2021 yılının hem sağlıkta, hem de ekonomide iyi bir yıl olmasını, 2020’nin izlerini bir nebze de olsa silmesi en büyük temennimizdir.” dedi.

Erzincan Ticaret Borsası Yönetim

Haber: İbrahim Gürler

2020 ZOR BİR YOL OLDU

2020 yılı Covid-19 salgını sebebiyle zor bir yıl olduğunu ifade eden Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Akar , “Mart ayından itibaren herkesin planlarını ve hedeflerini değiştirmek zorunda kaldığı, sağlık yönünden dikkatli olmaya çalışırken ekonomik yönden de mağduriyetlerin yaşandığı bir yıl geçirdik. Bu süreçte biz Erzincan Ticaret Borsası olarak ve ülkemizdeki tüm oda borsalar, üyelerimizin sesini duyurmaya, üst kuruluşumuz olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde aralıksız devam ettik. Ekonomiye çok ciddi yansımaları olan süreçte üyelerimizden gelen sorun ve talepleri Birliğimize devamlı olarak aktararak Hükümete iletilmesini sağladık. Birlik Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili bakanların katılımıyla gerçekleşen ekonomi şurasında, sektör meclisleri ve bakanlarla yapılan toplantılarda ve bu süreçte katıldığımız pek çok toplantıda, tüm sektörlerin ve turizm sektörünün sıkıntılarını ve taleplerimizi ilk ağızdan iletme fırsatı bulduk. Son yapılan toplantılarda, turizm bölgelerinde KGF garantili kredilerin ötelenmesi, cirolara göre hibe destekleri, kısa çalışma ödeneği süresinin ve başvuruların uzatılması, yapılandırmalar ve turizm bölgelerinin genel sorunları ilettiğimiz konular arasında yer aldı “ diye konuştu.

Başkan Akar, “Bugün pek çok konuda destek hayata geçti ve geçmeye devam ediyor, ancak yeterli değil. Ciro kaybı yaşayan veya kapanmak zorunda kalan işletmelerimize de en kısa sürede destek verilmesi gerekiyor. Bu konuda da talebimizi ilettik, KDV alacakları, enerji maliyetlerinin düşürülmesi, kasa ve stok düzeltmeleri de iş dünyasının sorun ve talepleri arasındadır. Ayrıca basit usul işletmelere verilen kira desteğinin yanında sanayici ve tüccara da, masa hizmeti veren işletmeler başta olmak üzere, kiralarını ödeyebilmeleri noktasında destek sağlanması işletmelerin varlığını sürdürebilmesi adına gerekliliktir.

2021 YILININ TÜM İNSANLIĞA SAĞLIK VE BEREKET GETİRSİN

Bu süreçte de diğer kurum ve kuruluşlarla uyum ve istişare içinde çalışmaya devam ettiklerini belirten Akar; “gün birlik olma, birbirimize destek olma günü. Birliğimizin çatısı altında, önemli bir yerde olduğumuz bilinciyle, üyelerimizin sorunlarını çözmek için elimizi taşın altına koyuyor, var gücümüzle çalışıyoruz. Pandemi sürecinin, bulunan aşıların insan sağlığına olumlu etkileriyle en kısa sürede olumsuz etkilerinin silinmesini, 2021 yılının tüm insanlığa sağlık ve bereket getirmesini diliyorum” diye konuştu.