Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Atıklardan Çocuk Oyuncağı Yaptılar

42 adet çocuk oyuncağından oluşan serginin açılışı yapıldı.

42 adet çocuk oyuncağından

Erzincan’da kullanım ömrünü tamamlamış malzemelerin tekrar kullanıma sokularak ekonomik bir değer kazandırıldığı 42 adet çocuk oyuncağından oluşan serginin açılışı yapıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Erzincan Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda hafta boyunca ziyaretçilerin beğenilerine sunulacak olan, Cumhurbaşkanı eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde yürütülen “Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm Projesi” kapsamında, kullanım ömrünü tamamlamış malzemelerin tekrar kullanıma sokularak ekonomik bir değer kazandırıldığı 42 adet çocuk oyuncağından oluşan serginin açılışını yaptı.

Erzincan Halk Eğitimi Merkezinde yoğun bir ilginin olduğu ve ciddi talep gören “Okul Öncesi ve Çocuk Gelişimi Eğitimi”nde 380 saatlik uzun bir sabır, emek ve özveri isteyen bu kursa övgülerde bulunan Gün, en az lise mezunlarının katılabildiği bu kursları tamamlayan kişilerin iş bulabilme imkânı olduğunu da dile getirdi. Halk Eğitim Merkezimizdeki idareci, öğretmen ve kursiyerleri de tebrik eden Gün kurslarla ilgili istişarelerinin ardından sergiyi gezdi ve eserleri tek tek inceledikten sonra ziyaretini tamamladı.