Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Aziz Gün: Neyi ektiysek onu biçeceğiz

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Cumhuriyet Ortaokulu, Erzincan Lisesi ve Mustafa Doğan Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Gün burada yaptığı konuşmada İkinci dönem bizim hasat, yani ektiklerimizi biçme dönemimizdir. Neyi ektiysek onu biçeceğiz dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü

Haber: İbrahim Gürler 

Okul ziyaretlerine devam eden İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, ziyaret ettiği okullarda öğrencilere seslenerek şunları söyledi; “İkinci dönem bizim hasat, yani ektiklerimizi biçme dönemimizdir. Neyi ektiysek onu biçeceğiz. Ektiğimiz şeyin olgunlaşması için uygun şartların oluşması, çalışmalarla bunların desteklenmesi ve neticede bir plan ve programın olması gereklidir. Sonuçta; siz kıymetli öğrencilerimiz olarak, hem ebeveyn ve öğretmenler olarak, hem de ülke olarak size verilmiş olan ve sizin de kendiniz için yapmış olduğunuz bu emeklerin karşılığını aldığınız bir dönemdir. Onun için hasat döneminde bir şeyler var mı yok mu tam da zamanı eksiklikler varsa onların giderilmesi gerekir.
Kıymetli gençler, 21. yüzyılda hızlı bir değişim var. Öyle ki bu hızlı değişim sizin hayatınızda ve bizim hayatımızda o kadar çok büyük önem arz ediyor ve yeri var. Bu hızlı değişimin bize getirdikleri ile bizden götürdükleri de var. İyi bir insan olabilmek, faydalı bir birey olabilmek, toplumun değerleriyle değerlenebilmek, insani, milli, ahlaki ve manevi değerlerle var olduğunu hissedebilmek, bunları yaşayabilmek gerekir.”
Gerçekleştirdiği ziyaretleri sırasında okul yöneticilerinden okullarının fiziki durumu ve akademik başarılarına ilişkin bilgiler alan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, öğretmenlerle de toplantı gerçekleştirerek, öğrenci ve veli durumları hakkında bilgiler aldı.