Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Aksun’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 98. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıl dönümünü büyük bir sevinç, coşku ve heyecanla kutluyoruz” dedi

Erzincan Belediye Başkanı Bekir

İbrahim Gürler 

Başkan Bekir Aksun mesajında şu ifadelere yer verdi; “Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün komutasındaki kahraman ordumuzun ve büyük Türk milletinin, yedi düvele karşı verdiği mücadelenin sonucunda kurulan, tarih sahnesinde yeniden varoluşumuzun eşsiz sembolü olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıl dönümünü büyük bir sevinç, coşku ve heyecanla kutluyoruz.

Milletimizin yeniden özgür bir şekilde birlik ve beraberlik içerisinde yaşamasını sağlayan Cumhuriyetin kuruluşu tarihimizdeki en önemli dönüm noktalarından biridir. 600 yıllık bir cihan imparatorluğunun mirası üzerine kurulan Cumhuriyetimiz, başka bir milletin boyunduruğunda yaşamaktansa ölmeyi tercih eden milletimizin, bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin göstergesidir. Milletimizin ortak eseri ve atalarımızdan bize en büyük miras olan Cumhuriyeti korumak ve sonsuza dek yaşatmak hepimizin görevidir. İstiklalimiz ve istikbalimiz uğruna; genci, yaşlısı, kadını, erkeğiyle, yediden yetmişe verdiğimiz çetin mücadelenin zafer ile taçlandırıldığı Kurtuluş Savaşının akabinde ilan edilen Cumhuriyetimiz; ilelebet tarihteki ve gönlümüzdeki yerini muhafaza edecektir.

İstiklal harbimizi zafer ile taçlandıran, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 98 yıl önce olduğu gibi bugün de dimdik ayaktadır. Asırlar boyunca vatan ve millet bütünlüğü yolunda kararlı adımlarla yürüyen bu kutlu millet, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma çabasını “Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur” düsturuyla bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada sürdüreceği şüphesizdir.

Cumhuriyetimizin 98’inci yıl dönümünde büyük Türk milletinin sahip olduğu tüm değerlerle hissettiği bu coşku ve heyecanının hiç eksik olmamasını temenni ediyor, Cumhuriyet’i “En Büyük Eserim” diye tanımlayan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimizi de şükranla selamlıyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde yarınlara emin adımlarla ulaşmamız temennisiyle milletimizin Cumhuriyet Bayramını içtenlikle kutluyor, en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.