Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bayram mukaddes bir dönemin adıdır

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Ramazan bayramı dolaysıyla bir mesaj yayımlayarak Bayram; buluşmanın, beraberliğin ve barışmanın öğütlendiği; dargınlığın, küslüğün ve ayrı düşmenin yerildiği mukaddes bir dönemin adıdır dedi.

Erzincan Belediye Başkanı Bekir

İbrahim Gürler 

Başkan Aksun, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının en yoğun şekilde hissedildiği bir Ramazan ayını daha geride bıraktık. Özlem duyduğumuz ve heyecanla beklediğimiz bayram günlerine Korona Virüs dolayısıyla 2020 de olduğu gibi bu senede buruk bir ruh haliyle ulaşmış bulunuyoruz.

Bayram; buluşmanın, beraberliğin ve barışmanın öğütlendiği; dargınlığın, küslüğün ve ayrı düşmenin yerildiği mukaddes bir dönemin adıdır. Bu bayram büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öpemiyorsak eğer bunda hepimizin payı vardır. Bayramı bayram gibi yaşayabilmek, bayram coşkusunu evlatlarımıza yaşatabilmek, bir daha ki bayrama da sağlıklı ve mutlu ulaşabilmek için hepimizin üzerine düşen görevler var. Bu görevi yapmak ne bir kuvvet, ne para ne de can istiyor. ama yapmazsan bunların kat kat fazlasını alıyor. Çocuklarımızın bayramlarını ellerinden almamak için maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet edelim. Bakın her dikkat edilmeyen unsur artık daha büyük zararlara sebebiyet veriyor.

Dileğim en kısa sürede bu illetten kurtulmuş bir Türkiye’ye kavuşmak, bayramları neşeyle hep birlikte sağlıklı bir şekilde kutlamak.

Bu duygu ve düşüncelerle Erzincan’lı hemşehrilerim başta olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutlar sağlıklı, mutlu yarınlar dilerim. Saygı ve sevgilerimle.