Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Bir İşçi Kendi İmkanları İle Kurtuldu”

Haluk Levent sosyal medya hesabı X’den yaptığı paylaşımda Erzincan’ın İliç ilçesinde gerçekleşen maden faciasında İshak Demir adlı işçinin kendi imkanlarıyla çıktığını duyurdu.

Haluk Levent sosyal medya

Anagold şirketine ait Çöpler Madeni’nde dün, toprak istiflemesi yapılırken heyelan meydana geldi. 9 işçi, 100 dönümlük alana yayılan toprağın altında kaldı. Asker, polis ve AFAD ekiplerinden oluşan 827 kişi arama kurtarma çalışmalarına başladı . Olayı soruşturmak için Adalet Bakanlığı 4 savcı görevlendirdi. Siyanür sızıntısı ihtimaline karşı da Sabırlı Deresi’nin Fırat Nehri’ne ulaştığı menfezin kapakları kapatıldı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) olay bölgesine Erzincan, Erzurum, Sivas, Rize, Malatya, Giresun, Diyarbakır, Tokat ve Tunceli il AFAD müdürlüklerinden personel sevk edildiğini açıkladı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya gece olay yerinde yaptığı incelemelerin ardından yapmış olduğu açıklamada 827 personelin arama kurtarma çalışmalarına katıldığını belirtti. Çalışmalara 3. Ordu’ya bağlı arama kurtarma ekipleri de katıldı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 667 işçiden 9’una henüz ulaşılamadığını arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Yerlikaya, kazanın büyük miktardaki istiflenmiş olan toprak kütlesinin kayması sonucu meydana geldiğini belirterek, “Hareket yaklaşık 200 metre yüksekliğe sahip bir yamaç boyunca oldu. Kayan kütlenin toplam hacminin şimdilik hesaplar 10 milyon metreküp olduğu bu kütlenin de yaklaşık 800 metre kadar hareket hızının ortalama saniyede 10 metre olduğu öngörülüyor.” dedi.

Haluk Levent sosyal medya hesabı X’den yaptığı paylaşımda Erzincan’ın İliç ilçesinde gerçekleşen maden faciasında İshak Demir adlı işçinin kendi imkanlarıyla çıktığını duyurdu.

Levent paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Ahbaplar bildirdi.

İhsak Demir adlı işçi kardeşimiz göçük altından kendi imkanları ile çıkmış.

Şu anda hastanede tedavi altında. Umarım diğer arkadaşlar da sağ salim kurtulurlar.”