Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dünyanın her tarafında Erzincanlı güvenilirdir

çişleri Bakanlığı tarafından Erzincan’da güvenlik korucularına yönelik düzenlenen hizmet içi eğitim programında konuşan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oğuzhan Aydın, “Dünyanın her tarafında Erzincanlı güvenilirdir. Erzincanlı emanete hıyanet etmez. Erzincanlı verdiği sözden dönmez. Erzincanlı devletine baş kaldırmaz. Erzincanlı birlik ve beraberliğinden asla vaz geçmez. Erzincanlı adeta plakasıyla eş tutularak 24 ayar altın olarak görülmektedir” dedi.

çişleri Bakanlığı tarafından Erzincan’da

Haber: İbrahim Gürler

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oğuzhan Aydın, düzenlenen programda Erzincanlılarla ilgili önemli tespitlerde bulundu. Aydın, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bugün eğitimimizde biz kimiz biz nerden geliyoruz, nereye gidiyoruz, bizim yolculuğumuz nedir bunu anlatacağız. Anlatırken değerlerimizden geçmişten günümüze örnek vereceğiz. Biz bunlardan hangi dersi alacağız. Hangi ilhamı alacağız, ve geleceğe nasıl yürüyeceğiz onlardan bahsedeceğim. Sizler korucusunuz, elinizde silahınız var. Düşmana karşı şedit bir şekilde o silahınızı kaldıracaksınız, besmelenin sırrıyla kullanacaksınız. Diğer insanlara şefkatli, hoşgörülü olacaksınız. Çünkü vatandaş sizi devletin temsilcisi olarak görüyor. Onun için kimsenin kalbini kırmayacaksınız.

GÖNÜLLERİ FETHEDEMEDİĞİMİZ BİR YERE HAKİMİYET KURAMAZSINIZ

Öncelikle gönülleri fethedemediğimiz bir yere hakimiyet kuramazsınız. O gönüllere işgalle değil fetihle girmelisiniz. İşgalin temelinde kan vardır, kir vardır. Fetihte ise nur vardır, hizmet vardır, idealizm vardır. Müslüman olsun gayri Müslüm olsun herkese adaletle hükmedebilme özelliği vardır. Kalpleri kırmadan kalpleri tamir ederken felsefemiz medeniyet tevekkülümüzün merkezinde olan kebeyi muazzamın taşını yıktığın zaman o taşın yerine taş koyabilirsin. Ama bir gönlü incittiğin zaman artık gönlü tamir edemezsin. Çünkü gönül rahman gönlüne misafirdir. Allah bize buyuruyor ki ey kullarım ben size şah damarınızdan daha yakınım. Bize en yakın olan rahmanın hazinesi olan gönlümüzde Cenabı hak varsa biz gönül kırmayacağız, gönülleri yapacağız dedi.

ANADOLU’DA MİLYONLARCA MÜSLÜMAN ŞEHİDİN KANI VAR

Doç. Dr. Oğuzhan Aydın, “Vatanımızı, devletimizi, Milletimizi, bayrağımızı evlatlarımızı her şeyden çok seveceğiz. Ceddimiz çünkü bu toprakları bize bıraktı. Bir toprağın vatan olabilmesi için 3 tere ihtiyaç var. Birincisi akıl teri, ikincisi alın teri, üçüncüsü ise şühedaya giden peygamberin divanında buluşmak üzere Havz-ı Kevser’den kana kana içmeye giden şehit şehadetinden son kan damlasını akıtırken ecel terini akıtıyor. Bu üç ter birleşiyor toprakla buluşuyor. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Bu vatanı bize hediye eden ceddimize gani gani rahmet olsun. Bin yıldır Anadolu’da milyonlarca Müslüman şehidin kanı var. 1900’lerin başında Osmanlının nüfusu 18 milyondu1920’lere geldiğimizde 13 milyondur. Bu 5 milyon ne oldu şehit oldu. Kimi Trablusgarp’ta kimi Çanakkale’de oldu, kimi Sarıkamış’ta oldu, kimi şehrimizde memleketimizde Rus Ermeni mezaliminde oldu. Yurdun her bir tarafında şehit oldular. Diyor ya Mili Şair Akif, Bastığın yerleri toprak diyerek geçme tanı, düşün altında binlerce kefensiz yatanı. Sen şehit oğlusun yazıktır incitme atanı, verme dünyaları alsan da bu cennet vatanı. ne verirlerse versinler. Dünyaları verseler bu cennet vatandan bir karış toprak vermeyeceğiz. Bunu herkes böyle bilsin diyen Aydın, Erzincanlılarla ilgili önemli tespitlerde bulunarak Dünyanın her tarafında Erzincanlı güvenilir olduğunu belirten Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oğuzhan Aydın, “Erzincanlı emanete hıyanet etmez. Erzincanlı verdiği sözden dönmez. Erzincanlı devletine baş kaldırmaz. Erzincanlı birlik ve beraberliğinden asla vazgeçmez. Erzincanlı adeta plakasıyla eş tutularak 24 ayar altın olarak görülmektedir. Aman sakın bu kartvizitimizi çizdirmeyelim. Nerede Erzincanlı kimliğini taşırsanız, O kimlik size bütün kapıları açtırır” diye konuştu.