Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Emekli Din Görevlileri Buluşması

Erzincan Valisi Mehmet Makas Sabah Namazında Emekli Din Görevlileri ile Bir Araya Geldi

Erzincan Valisi Mehmet Makas

Erzincan Valisi Mehmet Makas Sabah Namazında Emekli Din Görevlileri ile Bir Araya Geldi

Erzincan Valisi Mehmet Makas, emekli din görevlisi İbrahim Sucuoğlu tarafından Mevlid-i Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla geleneksel olarak gerçekleştirilen Emekli Din Görevlileri Buluşması programına katıldı.

Muhammediye Camii’nde bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen programa Vali Mehmet Makas, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, İl Müftüsü Burhan Çakır, Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı İhsan Açık, emekli din görevlileri ve cami cemaati katıldı.

Cemaatle birlikte kılınan sabah namazının ardından yapılan dualardan sonra kahvaltı ve sohbet programına geçildi. Burada emekli din görevlileri ile bir araya gelen Vali Mehmet Makas, din görevlilerinin toplumdaki önemine değinerek, din görevlisinin camideki görevi sona erse de hayatı boyunca toplum içinde görevinin devam ettiğini vurguladı. Bu organizasyondan dolayı emekli din görevlisi İbrahim Sucuoğlu’na teşekkür eden Vali Mehmet Makas, tüm İslam aleminin Mevlid-i Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı tebrik etti.