Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Emniyet Teşkilatına 10 bin öğrenci alınacak

Emniyet Genel Müdürlüğü, (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 9 bin erkek ve bin kadın olmak üzere toplam 10 bin öğrencinin alınacağını açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, (EGM)

Emniyet Genel Müdürlüğü, (EGM) Polis Akademisi Başkanlığı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 9 bin erkek ve bin kadın olmak üzere toplam 10 bin öğrencinin alınacağını açıkladı.

EGM’den yapılan yazılı açıklamaya göre, EGM’ye bağlı Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde eğitim veren Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) 23. dönem polis meslek eğitim için önlisans mezunu (bin 800 erkek – 200 kadın) ve lisans mezunu (7 bin 200 erkek – 800 kadın) olmak üzere toplamda 10 bin öğrenci alımı yapılacak.

ÖN BAŞVURULAR 01-14 EKİM 2018 TARİHİNDE

Önlisans ve lisans mezunları ile birlikte Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından denkliği kabul edilen yurt dışındaki yükseköğrenim kurumlarında eğitim görmüş adaylar da başvuru yapabilecek. Ön başvurular 01-14 Ekim 2018 tarihleri arasında Polis Akademisi Başkanlığı’na ait www.pa.edu.tr adresinden online olarak gerçekleştirilecek.

ADAYLARDA ARANACAK ŞARTLAR

31 Aralık 2018 tarihi itibari ile 30 yaşından gün almamış olmak. Lisans mezunları için yapılan 2017 veya 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının (KPSS) birinden P3 puan türünden en az (60,00) ve üzeri puan; Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından ise 2017 veya 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarının birinden KPSS P3 puan türünden en az (48,00) ve üzeri puan almış olmak. Önlisans mezunları için yapılan 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) P93 puan türünden en az 70 ve üzeri puan; Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından ise 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS P93 puan türünden en az 56 ve üzeri puan almış olmaları şartı aranacak.

Ayrıca sınav giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar Polis Akademisi Başkanlığı’nın www.pa.edu.tr resmi internet sitesinden ilan edilecek.

(Seyid Fatih Poyraz /İHA)