Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erduran, Konut Uygulamaları Ödülüne Layık Görüldü

4. Plant Ödülleri Gecesinde Erduran: ‘Yenilikçi Yaşam Alanları İnşa Etmeye Devam Edeceğiz’

4. Plant Ödülleri Gecesinde

Peyzaj mimarlığı sektörünün Oscar’ı olarak kabul edilen Plant Ödülleri, Sakarya Elite World Sapanca’da sahiplerini buldu. Erduran Proje Peyzaj ve Mimarlık, Tan Urla Evleri Satış Ofisi Peyzaj Tasarım ve Uygulama projesi ile Konut Uygulamaları ödülüne layık görüldü. Şirketin kurucusu Yalçın Erduran, “Özgün ve Yenilikçi yaşam alanları tasarlamaya devam edeceğiz” dedi.

Peyzaj mimarlığı ve süs bitkileri sektöründe başarılı ve yenilikçi çalışmaların bilinirliğini artırmak için, 2013 yılından bu yana gerçekleşen Plant Ödülleri 4. kez verildi. Sektörün bilinirliğini artırmayı ve profesyonellerin diyalogunu güçlendirmeyi hedefleyen Plant Ödülleri 2023 ödül gecesinde sunuculuğu ünlü radyocu Kadir Çöpdemir üstlendi. Anadolu Motifleri Modern Dans Topluluğu geceye renk katarken, ünlü sanatçı Cengiz Kurtoğlu’nun konseri ise konukların beğenisini topladı.

Bitki üretimi, peyzaj uygulamaları ve kamusal alan düzenlemeleri gibi kategorilerin yer aldığı Plant Ödülleri’nde, Konut Uygulamaları ödülü Erduran Proje Peyzaj ve Mimarlık’a verildi. İzmir’de hayata geçirilen Tan Urla Evleri Satış Ofisi Peyzaj Tasarım ve Uygulama Projesi ile ödüle layık görülen Erduran Proje Peyzaj ve Mimarlık’ın kurucusu Yalçın Erduran, ödülün ardından mutluluğunu paylaştı ve önemli açıklamalar yaptı.

“Her Projede Farklı Çalışmalar Tasarlamanın Heyecanını Yaşıyoruz”

“Tan Urla Evleri Satış Ofisi için hayata geçirdiğimiz peyzaj tasarım ve uygulama çalışması, her aşamasında keyif aldığımız ve heyecanı hissettiğimiz bir iş oldu. Peyzaj mimarı olarak her projede farklı çalışmalar tasarlamanın heyecanını yaşıyoruz ve işimizi seviyoruz. Sektörümüzü bir araya getiren ve hem ulusal hem de uluslararası arenada başarılı işleri ön plana çıkaran Plant Ödülleri gecesinde ödüle layık görülmek bizim için çok değerli.

Plant Ödülleri, modern ve sürdürülebilir peyzaj mimarlığı projelerinin öne çıktığı bir organizasyon. Erduran Proje Peyzaj ve Mimarlık olarak vizyonumuz da, konut projelerinde ve kamusal alanlarda sürdürülebilir, estetik ve özgün işlere imza atmak. Erduran Proje ekibi adına ödülü alırken, tüm ekip arkadaşlarımıza emekleri için teşekkür ediyorum. Sosyal, kültürel ve ekonomik fayda yaratarak ortaya koyduğumuz tüm işlerde ilk günkü heyecanımızla çalışmaya devam edeceğiz.”

“Sürdürülebilir Bir Ekosistem İçin Çalışıyoruz”

“Erduran Proje için sürdürülebilirlik, vizyon belgemizde ortaya koyduğumuz yüzeysel bir kavram değil. BM verilerine göre 2025 itibariyle 1,8 milyar insanın içme suyuna erişemeyeceği ifade ediliyor. İklim değişikliği toprak erozyonunu körüklüyor, hava kirliliği ise hem Türkiye’de hem de dünyada önemli sorunlardan. Peyzaj mimarlığı alanında bir firma olarak, tüm projelerimizde çevresel sorumluluğu ön plana çıkarıyoruz.

Türkiye’de, 45 şehri aşkın ve 300’ün üzerinde projeyi hayata geçirdik ve tüm projelerimizde estetik kaygı, modern teknolojiler ve çevresel sorumluluk ön planda. Bu özel ödülü 4. kez düzenleyen Plant dergisine, bu güzel geceye katılan tüm paydaşlara teşekkür ediyor, ödül alan kurum ve kuruluşları tebrik ediyorum. Erduran Proje olarak özgün ve sürdürülebilir projelerimizle, peyzaj sektörüne ve kentlerimize değer katmaya devam edeceğiz.”  

    Türkiye’nin önde gelen peyzaj mimarlarından birisi olan Yalçın Erduran, Otlukbeli Erzincan doğumludur. Peyzaj mimarlığı alanında eğitimini tamamladıktan sonra, birçok prestijli projede çalışmış ve birçok ödül kazanmıştır. İzmir Aliağa Belediyesi’nin de aralarında bulunduğu birçok kurum ve kuruluşta önemli görevlerde ve çalışmalarda bulunan Erduran, şu an genel müdürlüğünü yapmış olduğu İzmir Aliağa Belediyesi Ajet A.Ş ile ,Türkiye’nin en prestijli ödülü(peyzajın oscar’ı) olan Plant Ödüllerinde 3 farklı ana kategoride toplamda ise  4 ödüle imza atarak rekor kırmıştır.

(Ödül alan projeleri; 29 EKİM CUMHURİYET KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI, ALİAĞA BELEDİYESİ GÜZELHİSAR SOSYAL TESİSLERİ, KENTPARK,MANTAR ÜRETİM TESİSİ)