Haber: İbrahim Gürler
Erzincan’da kar yağışı olmamasına rağmen hava sıcaklıklarının gece eksi 5 derecelere düşmesi dolayısıyla Ergan Dağı Kayak Merkezinde bulunan göl buz tuttu. Ergan Dağı Kayak merkezine gelen vatandaşlar buz tutan gölün manzarasının çok güzel olduğunu belirterek sadece kayak yapmak için değil manzarayı görmek için bile Ergan Dağına gelebileceklerini söylediler.
Kahramanmaraş’tan Erzincan’a ziyarete gelen Mustafa Pehlivan, bu ziyaretimiz esnasında Ergan Dağını ziyaret ettik. Ergan dağını tüm Türkiye’de ve dünyada yaşayan insanların görmesini istiyorum. Buranın en büyük özelliklerinden bir tanesi de bu mevsimde dağda çok fazla kar olmamasına rağmen gölün buz tutması. Harika bir görüntü oluşturmuş. Daha önce televizyon programlarında izlediğim Ergan dağı ile gördüğüm Ergan dağı arasında çok büyük farklar var. Bu güzel görüntüyü, bu güzellikleri tüm insanların görmesini istiyorum”dedi.